IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> 2011 Sonbahar Anime Sezonu
melih
mesaj Aug 15 2011, 08:23 PM
İleti #1

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

Forum resmi
1.65MB boyutundadır

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Aug 16 2011, 11:29 PM
İleti #2

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Sonbahar sezonunda banko izlerim diyeceğim tek seri Lupin III olacak. Yedeğe ise Persona 4 The Animation'ı aldım. Diğerleri için animedyum yorumlarını takip ederek karar veririm artık. Rehber için teşekkürler melih flowers.gif.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Aug 18 2011, 11:44 AM
İleti #3

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

Bakuman 2'den başka bir şey izlemem sanırım bu dönem.
+Quote Post
mezdap
mesaj Aug 18 2011, 03:59 PM
İleti #4

My eyes seek reality...
Group Icon

Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Bana bi anime yetti de arttı bile şimdilik. Pek anime izleyebilecek bir insan değilim sanırım.

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Naruto sabrımı zorladı. Üç bölüm boyunca bakıştılar arkadaş deli oldum. Tamam o da güzel de 3 bölüm ya.

--------------------
+Quote Post
reel
mesaj Aug 18 2011, 05:05 PM
İleti #5

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Nereden: Wired
Üye No.: 13

Bu sezon da izlenecek bir şey yok ahh ah...

@mezdap, eğer o spoiler içindeki muhabbetlere katlanamıyorsan o üçlüye hiç bulaşma. (Naruto, One Piece, Bleach) Kaldı ki içlerinde en az bakışmalı falan olanı Naruto'dur. Konu diğerlerine göre daha hızlı ilerler. (İlk turnuva hariç. Orada epey flashback ve dövüş sırasında muhabbet oluyordu diye hatırlıyorum.)

One Piece, belli bir bölüm sonrasında aynı bölüm içinde o bölüme ait flashback bile verir. Öyle ki büyük kötü çıkmasın istersin. (Roro beni vuracak smile.gif )

Önceki ikisi şonen sevemeyen birisi için bile kafa dağıtmak için arasıra da olsa izlenebilir keyiflikler. Bleach ise... hiç değinmiyorum. İlk bölümden itibaren, iki kılıç darbesi, 20 dakika sohbet şeklindeki dövüşleriyle adamı kendinden geçirir. fool.gif
+Quote Post
melih
mesaj Aug 18 2011, 05:20 PM
İleti #6

Etkin Üye
Group Icon

Bence senenin en güçlü sezonu olacak smile.gif

Bir bilim kurgu için hiç fena sayılmayan konusuyla Kyoukai Senjou no Horizon,
Death Note'un yönetmeninden Guilty Crown,
Aoi Bungaku'daki uyarlamalardan birinin yazarı Sakaguchi Ango'nun eserlerinden ve ilk FMA'nın yönetmeni Mizushima Seiji'den Un-Go,

...ve tabii ki gün sayarak beklediğim Mirai Nikki beklentileri hiç de boşa çıkarmayacaklar diye düşünüyorum.

Hayranlarına Persona 4, Bakuman 2, Working 2, Lupin, Shakugan gibi animeler de var.
Senenin en iyi 3 dramasından ikisi Hourou Musuko ile Usagi Drop'un OVA'ları da geliyor. Daha ne olsun tongue.gif

Hepsi bir yana da Mirai Nikki'nin olduğu bir sezon başlamadan iyi geçmeye aday.

Bu ileti melih tarafından Aug 18 2011, 05:23 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Aug 18 2011, 05:53 PM
İleti #7

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

QUOTE(reel @ Aug 18 2011, 06:05 PM) *

Bu sezon da izlenecek bir şey yok ahh ah...

@mezdap, eğer o spoiler içindeki muhabbetlere katlanamıyorsan o üçlüye hiç bulaşma. (Naruto, One Piece, Bleach) Kaldı ki içlerinde en az bakışmalı falan olanı Naruto'dur. Konu diğerlerine göre daha hızlı ilerler. (İlk turnuva hariç. Orada epey flashback ve dövüş sırasında muhabbet oluyordu diye hatırlıyorum.)

One Piece, belli bir bölüm sonrasında aynı bölüm içinde o bölüme ait flashback bile verir. Öyle ki büyük kötü çıkmasın istersin. (Roro beni vuracak smile.gif )

Önceki ikisi şonen sevemeyen birisi için bile kafa dağıtmak için arasıra da olsa izlenebilir keyiflikler. Bleach ise... hiç değinmiyorum. İlk bölümden itibaren, iki kılıç darbesi, 20 dakika sohbet şeklindeki dövüşleriyle adamı kendinden geçirir. fool.gif

Abi seni vurmaktan daha kötü olan tüm One Pieceçilerin arasına bırakacağım. oleyo.gif
Şaka maka One Piece'te, Naruto da olduğu kadar filler olmadığından flashbackler çok.
+Quote Post
reel
mesaj Aug 18 2011, 09:48 PM
İleti #8

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Nereden: Wired
Üye No.: 13

QUOTE(melih @ Aug 18 2011, 06:20 PM) *

Bir bilim kurgu için hiç fena sayılmayan konusuyla Kyoukai Senjou no Horizon,
Death Note'un yönetmeninden Guilty Crown,
Aoi Bungaku'daki uyarlamalardan birinin yazarı Sakaguchi Ango'nun eserlerinden ve ilk FMA'nın yönetmeni Mizushima Seiji'den Un-Go,

Death Note'un yönetmeni ve ekibi -sırf o seri için konuşacak olursam- güzelim mangayı hiç etmiş adamlardır be abi. (Yani sorumlusu odur diye düşünmekteyim) Niye yapıldığı da belli. Bu seriden de umutlu değilim açıkçası.

Un-Go'yu ben de takibe almıştım... ta ki yazındaki Aoi Bungaku'yu görene kadar. flaugh.gif Edebiyat eserlerinin senaryolaştırılmasından genelde güzel animeler çıkmıştır. Ama Aoi Bungaku'nun taş gibi konuları işleyiş tarzı pek hoşuma gitmedi açıkçası. (Gerçi bana söylenen bölümleri izlemeyip ilk chapter'da bırakmış biri olarak diğerlerine bir şey demeye hakkım yok ama...)

offtp.gif
@Roro,
Filler severim. smile.gif Tabii bu görüş kişiden kişiye değişir. Ama şöyle bir gerçek var: Filler da olsa emek vardır. Baştan sona çizilir, konu dışı da olsa bir senaryo yazılır... Diğer yandan konuda 5dk.lık yeni gelişmeleri izletmek için seyirciye 20 dk. flashback izletmek nedir? Hakaret gibi. Bunun için web animeleri var 5-10 dk.lık. Bu yol da seçilebilir. Ama o işte de para yok neticede. Haa, her şey bir yana, esas kötüye yaklaşan bölümler dışında güldürür o ayrı tabii. smile.gif

Bir de ben ne dersem diyeyim, en fazla fana sahip anime sonuçta her ikisi de. Şurada iki laf ettik diye onca adamın arasına salınmaz ki garip. smile.gif
+Quote Post
melih
mesaj Aug 18 2011, 10:05 PM
İleti #9

Etkin Üye
Group Icon

QUOTE(reel @ Aug 18 2011, 09:48 PM) *

Death Note'un yönetmeni ve ekibi -sırf o seri için konuşacak olursam- güzelim mangayı hiç etmiş adamlardır be abi. (Yani sorumlusu odur diye düşünmekteyim) Niye yapıldığı da belli. Bu seriden de umutlu değilim açıkçası.

Un-Go'yu ben de takibe almıştım... ta ki yazındaki Aoi Bungaku'yu görene kadar. flaugh.gif Edebiyat eserlerinin senaryolaştırılmasından genelde güzel animeler çıkmıştır. Ama Aoi Bungaku'nun taş gibi konuları işleyiş tarzı pek hoşuma gitmedi açıkçası. (Gerçi bana söylenen bölümleri izlemeyip ilk chapter'da bırakmış biri olarak diğerlerine bir şey demeye hakkım yok ama...)

Heh, o zaman aynı yönetmenin (Death Note) Aoi Bungaku'da da iki bölüm çektiğini (ki harikadır) söylesem mi bilemedim oleyo.gif

Death Note için senin kadar acımasız değilim valla. "Malum" bölüme kadar tırnak yedirten bir performans sergilemişlerdi. Sonrası için evet, biraz zayıf kaldığına katılırım ama animeyle alakası olmayan insanları bile nasıl çektiğini düşününce, yani resmen bir fenomene dönüşünce ben yönetmeni toplamda başarılı buluyorum.

Aoi Bungaku için izahat gereği bile duymuyorum weety.gif

--------------------
+Quote Post
mezdap
mesaj Aug 19 2011, 01:23 AM
İleti #10

My eyes seek reality...
Group Icon

Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Ben biraz sabırsızım herhalde. Bana ilk tavsiye eden ev arkadaşım da aynısını diyor. Ama ne bileyim normal gelmiyor ki bana üç bölüm boyunca Naruto kırmızı çakrayla bağırdı durdu. Başka hiç bir şey, yani sinirleniyor aha saldırdı kafasını gözünü kırdı diyeceğim ama yok sadece bağırıyor. E sinirlerim bozuluyor. Neyse 60. bölümlerdeyim. Bu bitsin sanmıyorum bir daha anime falan lazım değil bana. Avatar izlemiştim Shinobi izlemiştim ama onlar da böyle değildi sanırım.

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th October 2018 - 06:25 AM