IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> 2010 Bahar Anime Sezonu
gündüzdoğanay
mesaj Mar 27 2010, 12:11 AM
İleti #1

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

forum resmi

Bahar sezonunda yayınlanacak animelerin listesi bir süre önce yayınlandı. Bir çok yeni seri ile birlikte devam serileri görücüye çıkacak. Listedeki devam serilerinden hiçbirini izlemediğim için benim için pek fazla bir anlam ifade etmediler. Ama yeni serilerden bir kaçını uygun bir zamanda izlemek için şimdiden köşeye ayıracağım. Merak ettiğim serilerin fragmanları ;

Senko no Night Raid

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru

Sarai-ya Goyou (House of Five Leaves)

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 27 2010, 10:24 AM
İleti #2

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

Romance of the three kingdoms ve Arakawa under the bridge serilerini merak ettim şimdi.
House of five leaves'te ilginç geldi. Bu arada Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru serisi çok shounen ai gibi geldi.
+Quote Post
batigol-7
mesaj Mar 31 2010, 11:34 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Bakırköy
Üye No.: 4,735

Yukarıdan aşağı 4. soldan sağa 1. ve 2. animelerle ilgili bilgi istiyorum smile.gif

--------------------
+Quote Post
melih
mesaj Apr 1 2010, 12:20 AM
İleti #4

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

Giant Killing futbol serisi olacak. Eğlenceli geçeceği kesin ama vasatı aşamayacak sanki. 3 Kingdoms tarihi bir seri, eski Çin'de geçecek diye okuduydum. Şuradan da bakılabilir.

Michiko to Hatchin ve Ergo Proxy gibi hayatımda en zevk aldığım iki serinin stüdyosu Manglobe'un yeni projesi Sarai-ya Goyou (House of Five Leaves) ile Senko no Night Raid sezonu silip süpüreceklerinden diğerlerinin fansublarının gecikmesi muhtemel. Souten Kouro'nun başına gelen çevirisizlik sanki 3 Kingdoms'un da akıbeti olacak. Çerezlik olarak Angel Beats ve Stan Lee'nin (X-Men) katkılarıyla Heroman tavsiye ederim. Animasyonunu Madhouse gibi aşmış bir stüdyonun yapacağı Rainbow'dansa çok umutluyum.

--------------------
+Quote Post
batigol-7
mesaj Apr 1 2010, 08:13 PM
İleti #5

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Bakırköy
Üye No.: 4,735

Teşekkürler melih.

Daha yeni Konfüçyüs çevirisi yaptığımdan 3 Kingdoms ilgimi çekti,
futbol zaten kanımda var smile.gif Fansub sıkıntısı çıkmazsa başlayabilirim.

--------------------
+Quote Post
donmezsa
mesaj Apr 16 2010, 10:46 PM
İleti #6

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 7,162

Hakuouki, bana Peace Maker Kurogane'yi hatırlattı.Onda da ana karakter değil de yan karakterler öne çıkmıştı, bölümler geçti hikaye belli bir çizgide gitmedi, beni inanılmaz sıkmıştı.ilk 2 bölümü izledim sadece 5bölüm olmadan karar vermek için erken, fakat ilk 2 bölüm için söylemeliyim, sezonun vasat serilerinden olacak gibi.
Rainbow, ilk bölüm giriş olarak ilginçti, ama çuvallamaya müsait bir konusu var, sezonun vasat ya da şaheser olabilecek serilerinden.
House of the five leaves, çizimler gayet güzeldi, başkarakter pısırığın teki gibi görünsede baya güçlü bir samuray.izlemeye devam edeceğim serilerden.
Giant killing. Baş karakterin ilginç yöntemleri var gibi, şapkadan tavşan çıkartacak mı çıkartamayacak mı acaba şimdi ne yapacak bakalım diyerek kendini izlettirecek bir yapım gibi.izlemeye devam edeceğim serilerden.
Arakawa under the bridge, eğlenceli olacak bir seri gibi.

İzlediğim ilk bölümlere göre yorumlarım bunlar. oleyo.gif
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 16 2010, 10:54 PM
İleti #7

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Giant Killing ilk iki bölüm itibariyle beni fena halde sardı. Bölüm sayısının 26 olması da beklentilerimi arttırdı açıkçası. Diğerlerini daha izleme fırsatı bulamadım. Ama Rainbow için Animedyum'da çok iyi bir yorum yazılmış. Rainbow'uda tez zamanda izlerim artık.

Edit: yazım hatası

Bu ileti gündüzdoğanay tarafından Apr 16 2010, 10:56 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
melih
mesaj Apr 18 2010, 04:28 PM
İleti #8

Etkin Üye
Group Icon

QUOTE(donmezsa @ Apr 16 2010, 10:46 PM) *

Hakuouki, bana Peace Maker Kurogane'yi hatırlattı.Onda da ana karakter değil de yan karakterler öne çıkmıştı, bölümler geçti hikaye belli bir çizgide gitmedi, beni inanılmaz sıkmıştı.ilk 2 bölümü izledim sadece 5bölüm olmadan karar vermek için erken, fakat ilk 2 bölüm için söylemeliyim, sezonun vasat serilerinden olacak gibi.
Rainbow, ilk bölüm giriş olarak ilginçti, ama çuvallamaya müsait bir konusu var, sezonun vasat ya da şaheser olabilecek serilerinden.
House of the five leaves, çizimler gayet güzeldi, başkarakter pısırığın teki gibi görünsede baya güçlü bir samuray.izlemeye devam edeceğim serilerden.
Giant killing. Baş karakterin ilginç yöntemleri var gibi, şapkadan tavşan çıkartacak mı çıkartamayacak mı acaba şimdi ne yapacak bakalım diyerek kendini izlettirecek bir yapım gibi.izlemeye devam edeceğim serilerden.
Arakawa under the bridge, eğlenceli olacak bir seri gibi.

İzlediğim ilk bölümlere göre yorumlarım bunlar. oleyo.gif

2. bölümü de izledikten sonra Rainbow için "hasret bitti, anime sektörü krizden bu seriyle çıkacak" demek istiyorum.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Oct 25 2010, 02:05 PM
İleti #9

Hell Dog
Group Icon

Bu arada Rainbow serisi bir hayli yol almıştır diye düşünüyorum hatta bitmiş bile olabilir. İzlenmeye değer bir seri mi? İlk bölümler hakkında çok iyi yorumlar vardı. Devamı nasıl, izlemeliyim mi? Yoksa diğerleri gibi 3-5 bölüm iyi gerisi vasat mı? Şu kısıtlı zamanımda yeni bir şeylere başlarken seçici davranmak zorundayım cray.gif
+Quote Post
melih
mesaj Oct 25 2010, 04:42 PM
İleti #10

Etkin Üye
Group Icon

Çok seçici davranıp banko bir seri istiyorsan Rainbow olmasın bence tercihin. İlk bölümleri evet çok sağlamdı ama sonra yavan bir sürece girdi (böylece benim gaz yorumlarım da yüzümde patladı).

Bahar sezonundan Sarai-ya Goyou öneririm ama o da iki tarafı keskin bir seri. İlk 2 bölümde sıkılırsan hemen bırak çünkü devamı da aynı tempoda geçiyor. Arakawa da beni çok güldüren, renkli ve capcanlı bir seriydi. Bunların dışında geçen sezondan aklımdan kalan başka bir anime olmadı.

2009'un son sezonundan Aoi Bungaku öneririm. Müthiş bir edebiyat uyarlamaları bütünü. Tokyo Magnitude 8.0 ve Mitchiko e Hatchin ise sezon kısıtlamasına girmeden tek geçerim.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Oct 27 2010, 08:17 AM
İleti #11

Hell Dog
Group Icon

Arakawa'nın 2-3 bölümünü indirmiştim göz atarım diye ama atamamıştım. Devamını da indirip Arakawa'ya ufaktan başlayayım o zaman. Teşekkürler melih önerilerin için flowers.gif
+Quote Post
reel
mesaj Nov 1 2010, 08:37 PM
İleti #12

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Nereden: Wired
Üye No.: 13

QUOTE(melih @ Oct 25 2010, 04:42 PM) *

Tokyo Magnitude 8.0 ve Mitchiko e Hatchin ise sezon kısıtlamasına girmeden tek geçerim.

Off, aklıma Hatchin'in meyve suyuyla kafayı bulma sahnesi geldi. Ne gülmüştüm o sahneye ya. fool.gif O dans neydi öyle!

İzleyenlere gelsin smile.gif
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...

Forum resmi Forum resmi Forum resmi
Vee o müthiş final:
Forum resmi

Birileri o sahneyi bir şarkıyla youtube'a koymuşlar.

+Quote Post
melih
mesaj Nov 1 2010, 08:58 PM
İleti #13

Etkin Üye
Group Icon

Ben 09:32'deki seslendirmenin hastasıyım. İlk izlediğimde 4 kere falan tekrar başa almıştım.

Bir karaktere bu kadar yakışan başka bir seslendirme hatırlamıyorum.
Maki Youko'nun ağzına sağlık.
forum resmi

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Nov 23 2010, 07:13 PM
İleti #14

Hell Dog
Group Icon

Bu arada Michiko e Hatchin'i izlemeye başladım. İlk dört bölüm şimdilik bitti. Michiko'nun hastası oldum resmen. Melih'in de dediği kadar seslendirmesi mükemmel.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th July 2018 - 05:18 PM