IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Naruto, (MANGA-Tanıtım)
Roronoa Zoro
mesaj Feb 19 2010, 09:12 PM
İleti #1

Hell Dog
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Adana
Üye No.: 57

forum resmi

Naruto bir deli oğlan onaltısında
Düzgün bir icraatı yoktu şu macerada
Naruto iyimser, Naruto garip, Naruto bir deli oğlan
Naruto sahipsiz, Naruto bir aşık oğlan,

dedik ve kısaca Naruto'yu tanıttık. Aslında şu aralar anime-mangasına Sasuke desek daha doğru olur. tongue.gif

Efenim Naruto bebeyken, köyüne saldıran Dokuz Kuyruklu Tilki canavarı (Kyuubi) babası tarafında içine mühürlenmiş ve bu kendisine büyük bir yük getirmiştir.
Bu mühürleme sonucu babası hayatını kaybetmiş. İçinde ki Kyuubi nedeniyle toplumdan dışlanan bir varlık hâline gelmiştir.
Ninja Akademisine kabul edildikten sonra 7. Takım kurulur ve kendine 3 yeni arkadaş edinir. Kakashi (Takım Kaptanı), Sasuke (Cool eleman) ve Sakura (takımın baaayan üyesi).

Nasıl derler, Naruto yeri geldiğinde sizi acaip gaza getirir ve başından kalkamaz veya okumayı bırakamazsınız. Ama arada sık sık giren flashbackler sizi sıkabilir.

İlk sezonu 135 bölüm sayıp geriye kalan 85 bölümünü saymazsak çok güzel bir sezondu.
İkinici sezonda elemanlarımız 1-2 yaş büyümüş ve bariz güçlenmiş olarak karşımıza çıkmaktalar.
Tabii ikinci sezonda Cool eleman Sasuke intikam peşinde koşacam diye köyünü ve takımını terk etmekte.
İşte burada hikayemiz değişiyor. Artık Kakashi'nin 7. takımı Sasuke'yi köye geri getirme peşinde koşarlar ama Sasuke bunu ne kadar ister.

Şöyle mangaya genel olarak baktığımız zaman;

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Naruto hâlâ içindeki Kyuubiyi kontrol edememekte ve "Sasuke'yi geri getirecem" naraları atmakta.
Sakura hocası Tsunade sayesinde tıbbi yeteneklerini ve gücünü geliştirmiş hâlâ aynı salak.
Sasuke ise abisinden alacağı intikamı alıp her şeyi bitirdim derken abisinin yaptığı şeylerin tamamiyle kendisi için olduğunu öğrendikten sonra intikamının yönünü değişmiştir.

Manganın son bölümüne bakarsak;
Sakura'nın bu kadar aptalca bir senaryo çizeceğini düşünmemiştim aslında düşündüm ama planını hemen uygulayacağını düşünmedim.
Sasuke vs. Kakashi dövüşü sonuçlanmaz gibime geliyor zira Naruto arkadan yetişiyor.

Bakalım Naruto bundan sonra neler yapacak. Hâlâ Sasuke'yi kurtaracam diye ortalarda çığıracak mı?

Ayrıca benim hâlâ aklımda ki soru Sasuke nasıl Mangekyou Sharinganı açtı. Abisi öldükten sonra gözünü almadı ve abisi onun için en değerli kişide değildi. Orochimaru'nun ölümünden dolayı desem onu kendisi bile öldürmedi ki Orochimaru'yu sadece kendisini eğitecek birisi olarak görüyordu.

Madara o kadar göz ile ne yapacak? Tüm sorular ileriki sayılarda tongue.gif

Şu aralar mangasının 483. bölümü yayınlandı. Duyurulur!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Feb 25 2010, 06:33 PM
İleti #2

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Naruto iyidir, güzeldir ama şu anime dünyasında fillerları bu kadar kötü olan bir seri daha izlemedim ben smile.gif Bir diğer tuhaf durum ise mangada Sasuke'nin Naruto'nun önüne geçmesi. Esas oğlanın bir kenara atılması, uzun bir süre mangada görünmemesidir. Tabii yazarın bunu yapmadaki düşüncesini tam olarak bilmiyoruz. Belkide Sasuke sayesinde olayların içine iyice edip, Naruto'nun elinde bir cif ile etrafı temizlediğinde memnuniyet duygumuzu en üst seviyeye çıkarmaya çalışmak olabilir.

Haftalık olarak okuduğum üç mangadan biri olan Naruto hakkında başlık açman hiç iyi olmamış Roronoa Zoro oleyo.gif Şimdi kendimi bir şeyler yazmak zorunda hissedeceğim flaugh.gif

484;

Şu Sakura kadar antipati duyduğum biri daha yok diyecektim aklıma Bleach'ten Orihime geldi oleyo.gif Ona daha fazla uyuz oluyorum sanırsam. Bu iki karakter de başkalarının başına sorun çıkarmakta birebirler. Gereksizdirler diyeceğim ama düşününce yazarlar için joker karakterler olduklarını anlıyorum. Her telde oynuyolar, konu sıkıntısı çekildiğinde hemen salaklık yapıp ortaya sorun çıkarmakta birebirler.

Bleach'in Orihime'si varsa Naruto'nun Sakura'sı var. Kızımız işinin hakkını vererek usta ve öğrencisini karşı karşıya getirdi. Sasuke ile Kakashi'yi er meydanında gördük. Tam bu işin sonu ne olur diye düşünürken ( Sasuke'nin Danzo gibi birini harcamasına bakarak Kakashi'nin çerez olacağını düşünmekteydim gerçi ) Kakashi'nin eline hiç beklemediği bir koz geçmişti ki Sakura olayın içine etti. Sevdiği adamın elinde doğranmak üzereyken Naruto yüzünde oluşacak bir çizik karşılığında Sakura'yı kurtardı.

Bundan sonra ne olur; Açıkçası herkesin beklediği Kakashi vs. Sasuke dövüşü yarıda kaldı. Olay Naruto vs. Sasuke dövüşüne dönüştü. Yalnız Sasuke bu haliyle Narutoya fazla dayanamaz. Büyük ihtimal olaya Uchiha Madara el koyup, Sasuke'yi kurtarır. Gerçek bir dövüş izleyemeyeceğiz çünkü Sasuke ile Naruto'nun dövüşü için henüz erken gibime geliyor.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 26 2010, 12:11 PM
İleti #3

Hell Dog
Group Icon

Şu aralar ben de haftalık 3 manga okuyorum.
One Piece, Naruto ve Fairy Tail.

484;

Manganın son sayfasının son resmi bütün bölümü açıklar gibi. Naruto'nun "Senin için çabaladım durdum. Seni kurtarabilmek için çok çalıştım. Seni öldürmek istemiyorum ama bundan sonra ne olacağı belli olmaz" bakışı olayı bitirdi. Dediğiniz gibi Naruto vs. Sasuke dövüşüde yarım kalabilir. Dövüş yarım kaldıktan sonra Naruto ne yapacak, büyük ihtimal Jiraiya'nın ölümü gibi dağılacaktır. Kendisine kardeş gibi gördüğü tek arkadaşı köyüne ve takım arkadaşlarına saldırdı.

Orihime konusunda da sana katılıyorum gündüzdoğanay.
O kızın Ichigo ve Sakuranın Sasuke-kun deyip durmaları beni gıcık ediyor.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 5 2010, 10:37 AM
İleti #4

Hell Dog
Group Icon

485;

Ben...dünyayı değiştirip barışı getireceğim.
Sanırım son sözü bu olacak aynı Nagato'ya (Pein) söylediği gibi.
Fakat Sasuke, Nagato gibi yumuşamayacak sanırım.

Can sıkıntısından söyleyecek pek bir şeyim yok zaten crying.gif
Naruto iyidir hoştur, okuyun.... smile.gif
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 12 2010, 11:10 AM
İleti #5

Hell Dog
Group Icon

486;

İşte Naruto'dan beklediğim sözler. Acaba mangaka, manganın sonu hakkında ip ucu mu verdi?

Naruto ve Sasske karşılaşır. O sırada Madara Konohayı yok etmeye çalışır. Naruto Sasskeyi öldürdükten sonra Madaraya yetişir ve orada heppisi ölür. Böylece Naruto babası gibi Hokage ünvanını alır. fool.gif
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Mar 15 2010, 04:41 PM
İleti #6

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 163

İleriye dönük şöyle bir bilgi var;

Madarayı gözlemek için Akatsukinin içine gönderilen bir ajan varmış, çoğunun tahmin ettiği gibi ajanımızın ismi Zetsu. Önümüzdeki aylarda ortaya çıkıcak olan yeni bir grubun adamıymış ve Konahadan önemli kişileri öldürücekmiş.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Apr 3 2010, 11:15 AM
İleti #7

Hell Dog
Group Icon

489;

Yine ortalarda bir anahtar lafı dolanmaya başladı.
Bakalım bu gizemin ardından neler ve nasıl teknikler çıkacak.
Kabuto yine beni sinir etti bu eleman gebermez mi yauu?
Herif birde üstüne üstlük ölen Akatsuki bebelerini çağırdı.

Naruto'nun çok şeytansı çakrası varmış bu arada Karin kızımız öyle diyordu.
Bu şeytanı kullanamadıktan sonra neye yarar bu çakra.
Ama sanırım bu anahtar mevzuu kyuubinin kontrolü ile ilgili olabilir.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 5 2010, 02:22 PM
İleti #8

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

489;

Şu vaziyette Naruto ve Sasuke kapışsaydı sanırım Sasuke Naruto'yu bozuk para gibi harcardı. Bu da manga için iyi olmazdı oleyo.gif Bir şekilde dengeyi Naruto lehine çevirmesi lazımdı. Ortaya böyle bir şey atıldı.

Bu arada forumda manga okuyan topu topu üç kişiyiz. Niye hala spoiler kodu kullanıyoruz oleyo.gif Bundan sonra spoiler kod kullanmamayı öneriyorum smile.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Apr 24 2010, 09:40 PM
İleti #9

Hell Dog
Group Icon

Naruto geliştirsin bakalım kendini her şeyden habersiz, içinde bir kurbağa ve yanında deli rapçi ile. Acaba gerçekleri öğrendikten sonra ne yapacak. Ve bakalım Kopya Naruto'dan neler çıkacak.
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Jul 2 2010, 11:44 AM
İleti #10

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 163

Naruto Shippuuden 167'yi izlemeye başlamam ile birlikte acaba hayranların yaptığı bir bölüm mü yoksa erkenden falanmı sundular ne oluyor demeye başlamam bir oldu. Hayatımda gördüğüm en iğrenç çizimler ve animasyonlarla karşılaştım. Aşağıda videoları vererek yorumu size bırakıyorum.

Forum resmi

Forum resmi

Forum resmi

Bir panikle japonyadaki arkadaşlarımla konuştum, ne oluyor bu Naruto'ya geçen bölümde çizimler iyi değildi ama bu bölüm tuhaf bir hal almış dedin, ve bana kısaca Anime ile ilgili bilgiler verdiler.

Öncelikle benim bilmediğim şey Japonya da Anime Stüdyoları birden fazla gruplar halinde çalışıyormuş, yani her grub belli bölümleri hazırlıyormuş, örnek vermek gerekirse A ekibi 127-128-129. bölümü, B ekibi 130, C ekibi 131-132, D ekibi 4. film, E ekibi 5. film şeklinde devam ediyorlarmış. Hal böyle olunca bazı ekibler arasında farklar oluyormuş, yönetmenlerde farklı projelere atanıp yerine gelen yönetmen kendi stili ile değişiklik yapabiliyormuş, 167. bölümde görev yapan yönetmen ve ekip Naruto 3. film'in ekibiymiş.

Bilmediğim ve şaşırdığım bir noktada Animelerin seslendirmelerinin önceden yapıldığı filmin sonradan hazırlandığıydı, bazı durumlarda eski konuşma ve ses efektlerini animede kullanıldığıydı. 167. bölümü tekrar izleyince fark ettim ki doğru düzgün konuşma olmadı bile, çoğu yerin sonradan eklendiği belliydi, bazı Ninjutsu ses tonları hep aynıydı. Yani bilerek bir uzatma olduğu bariz belliydi.

Çizimlerin kötü olmasının diğer bir nedeni olarak da önceden yapılan canlı çekimler üzerine yapılan el çizimleriymiş, yani normal bir animasyon filmini öncelikle kameraya kaydedip sonrasında animatörler o görüntüler üzerinden çizim yaparak daha gerçekci bir karakter animasyonu sağlıyormuş, fakat son zamanlarda ise kare yakalama tekniği ile karakterler canlı performans sergileyip 2 boyutlu olarak bilgisayara aktarılıyormuş, buda istenmeyen kötü animasyonlara sebep olabiliyormuş. Buda çoğu yerde kütük gibi hareket eden karakterleri anlamama sebep oldu.

Bölümü tekrar izleyip bazı yerlere tekrar baktığımda karakterlerin vücut ölçülerinde sürekli değişikler olduğunu fark ettim, hatta bazı yerlkerde naruto göbekli bile gözüküyordu.

Açıkcası Mangada en çok zevk alarak okuduğum Pain dövüşünü rezil etmişler. Japonyada 167. bölüme tepki oldumu diye sordum cevap pek fazla olmadığı zaten bu saatten sonra nekadar tepki gelsede birşeyin fark etmiyceğini sonuçta bu yılkı bölümlerin büyük kısmının hazır olduğunu baştan sona bir değişiklik yapılmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Bana başka anime önerip öneremiyceklerini sordum, cevap olarak da yakında başlıycak Beelzebub'u tavsiye ettiler. Animesi başlamadan Mangasını bulup okumayı planlıyorum, gerçekten ilgi çekici bir anime olucak gibi.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Jul 2 2010, 12:20 PM
İleti #11

Hell Dog
Group Icon

167. bölümün rezilliği herkes tarafından fark edilmiş sanırım.
Berbat ötesi bir çizimdi. Yazdıklarından sonra bölümü tekrar izleyim ayrıntılara dikkat etmemiştim.

Bu arada mangası Narutonun doğumuna gitti. Bakalım maskenin altından kim çıkacak.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Nov 23 2010, 07:09 PM
İleti #12

Hell Dog
Group Icon

Savaş başladı. Bu savaşla beraber bir çok flashback ve öykü bizleri bekliyor sanırım. Savaşta yer alan kahramanların öyküleri. Edo Tensei ile yeniden dirilen savaşçılar ve bu savaşçılarla beraber trajik eşleşmeler olabilir. Geçmişte adı söylenen ama hiç göremediğimiz adı var kendi yok kişileri de görebiliriz. Kısaca sırf bu savaşta her şey açığa çıkacak.
+Quote Post
mezdap
mesaj Aug 6 2011, 12:46 AM
İleti #13

My eyes seek reality...
Group Icon

Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Yeni başladım Roronoa Zoro, daha 100-110'lardayım. Ama tavsiye eden arkadaşım "160'dan sonrası çöp..." demişti. Flashback öykülerini bazen abartıyorlar gördüğüm kadarıyla. 3.Hokage'nin savaşında bir kılıç 8 bölüm çıkmadı adamın içinden zaten ona da taktım kafayı. Ama güzel işte yine de... flaugh.gif

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Aug 6 2011, 11:34 AM
İleti #14

Hell Dog
Group Icon

İlk seride 160. bölümden sonrasını izleme zaten, sonra direk Naruto Shippuuden serisine başla. Belirli bir bölümden sonra sanki farklı bir kulvara geçiyor.

Bu arada One Piece izlemiş miydin? oleyo.gif oleyo.gif One Piece serisinin de reklamını yapayım buradan. fool.gif
+Quote Post
mezdap
mesaj Aug 6 2011, 04:21 PM
İleti #15

My eyes seek reality...
Group Icon

Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Bilmiyorum bazen çok konuşup sinirimi bozuyorlar. Çok iyi zevkli de daha önce hiç bir şeyi izlerken bu kadar çok ileri almak zorunda kalmamıştım. flaugh.gif
One Piece'de de aynı durum var mı?

Bu ileti mezdap tarafından Aug 6 2011, 04:22 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2018 - 02:05 PM