IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

6 Sayfa V < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> One Piece, (MANGA-Tanıtım)
gündüzdoğanay
mesaj Feb 5 2010, 10:18 PM
İleti #31

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

573;
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...

Gene ucu açık, ne olacağı kestirelemeyen ve saç baş yolduran bir bölüm okuduk. Bu bölümde WB ile denizcilerin kapışmasını beklerken olay gene hiç beklemediğimiz bir yöne çekildi. Ana avrat düz gidelesi yazarımız Oda tahammül sınırlarımızı zorlayarak, fiili eylemlere geçmemizi salık verdi bu bölümde.

Yok yani böyle bir şey. O kadar korsan ölümü göze alarak Ace'i kurtarmaya çalışsın. Hatta şu ana kadar gördüğümüz korsanlar içinde en güçlüsü ve Yonkou'lardan biri olan WB kendini bu uğurda feda ederek Ace'i kurtarsın ve her şey bitti, Ace kurtuldu derken amirallerden biri olan Akanui'nin tek yumruğuyla Ace ölümle burun buruna gelsin. Ve o noktada sabır taşımızı çatlatarak bölümü bitir. Olacak şey mi bu? Allah belanı vermesin Oda (çünkü ben verecem) oleyo.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 5 2010, 10:46 PM
İleti #32

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

573;
Akainu da çok iyi yerden vurdu ama Ace'i. Babasına laf atarak Ace'in kendisine saldırmasını sağladı.
Ateş, magmadan ne kadar etkilenir sorusu hâlâ kafamın bir köşesinde duruyor. Luffy zaten garibim bitik bakalım sonrasında ne yapacak.
Çok sinir bozucu bir bölümdü.
Oda bu bölümü tasarlarken kafası iyiydi heralde.
Ama böyle bir bölümün ardına bizi sevindirebilir. tongue.gif
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Feb 8 2010, 12:17 PM
İleti #33

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 163

Artık bu konuyu çok fazla uzattıklarını düşünüyorum 556. bölümden beri aynı yerdeler, Luffy'nin platforma ulaşması 15 bölüm sürdü, WB'nin vedalaşması 3 bölüm, şimdi bide Ace'e ne olucak diyerek bi 3-4 bölüm geçer. Yine süpriz yapıcaz diye son anda Kara Sakal bişeyler yapar gibime geliyor.

Bu ileti KıvılcımArduc tarafından Feb 8 2010, 12:19 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 11 2010, 12:53 PM
İleti #34

Hell Dog
Group Icon

574;

Bende Ace ile birlikte eridim bittim.
Adam gerçekten Ace'i gömdü.
Diyecekte fazla sözüm yok zaten.
crying.gif crying.gif crying.gif crying.gif
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Feb 13 2010, 11:22 PM
İleti #35

Group Icon

574;

Oda 'nın bu kadar ileri gidip Ace gibi önemli bir karakteri harcayacağını açıkcası beklemiyordum. Ace'in ölümle burun buruna gelmesini şu an süren savaşı canlı tutmak için yapılan adrenalin vuruşlarından biri sanmıştım. Ama gene beklemediğim oldu. Ace o kadar çabanın üzerine kurtarılamadı. Hala ufak bir umudum da yok değil aslında. Küçük bir ihtimalde olsa bir şekilde Ace tekrar hayata döndürülebilir. One Piece dünyasında olmayacak bir iş değil ama artık o kadarınıda ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Şimdilik Luffy'nin ve WB bundan sonra ne yapacağını merak ediyorum. Denizciler bu hamleyle savaştan karlı çıkıp imajlarını düzelttiler gibime geliyor. Bir şekilde korsanlarında denizcilerden kelle almaları gerekir. Bu kelle de Akainu'nun kellesi olursa tadından yenmez.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 15 2010, 10:53 AM
İleti #36

Hell Dog
Group Icon

Akainu'yu sanırım haki kullanıcıları yakalamıştı.
Umarım gerisi gelirde kellesini meydanda sallandırırlar.
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Feb 19 2010, 12:43 PM
İleti #37

Etkin Üye
Group Icon

575

Sonunda dediğim oldu ve Karasakal ortaya çıktı. Şu an için aklıma takılan Iva Ace'i dirilticekmi sorusu oldu, zamanında öldü denilen birçok karakter geri geldi, gerçi olayların gidişi ve Luffy'nin değişimi için Ace'in ölmesi şart gibi birşey.

Çok kısa bir bölümdü, büyük resimlerle beraber toplamda 11 sayfa, işin kötü yanı haftaya yeni bölümde yok.

Ayrıca Mangadünyasında şöyle bir haberde var

Oda , Asahi Shimbun'daki bir yazıda seriyi önümüzdeki 5 yıl içinde bitirmeyi planladığını ve serinin sonunu kafasında uzun zaman önce tamamladığından bahsetmiş. Fakat seriyi kurguladığı sona yönlendirmek düşündüğünden daha fazla zaman alıyormuş. Manganın 13. yılında, serinin 10'da 9'unu tamamlamış olduğunu söylemek istediğini, ama daha sadece yarsına gelmiş olduğunu belirtmiş.

11 sayfalık bölüm yayınlarda anca yarısına gelisin diyesim geliyor ama bişey demiycem. Haberden anladığım kadarıyla Mangakamız ODA konuyu biraz hızlandırıcak gibi, yada OP 25. yılında 1000. bölümü ile biticek. oleyo2.gif
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 19 2010, 07:46 PM
İleti #38

Hell Dog
Group Icon

Oda-sensei'e saygımız sonsuz.
Ne zaman bitirirse bitirsin keyifle okuyacağız bu mangayı.
Adam 11 sayfa çiziyor ama çizimi mükemmel. Son sayfaya özellikle bittim.

575;
Karasakal, Shiryu'yu da tayfasına katarak savaş meydanına geldi. Ve böyle giderse WB hakkın rahmetine kavuşacak.
Luffy oradan çıkabilecek mi hala bir muamma. Marco ölmesine izin vermem dedi ama kendi de gümbürtüye gidebilir. Bu arada Magellan, BB'nin oradan çıkmasına nasıl izin verdi hala düşünüyorum. Acaba yenildi mi? Ama Magellan'ın gücü BB'ye rakip olabilirdi.

Ace'in yasını tutarken başka kişilerinde yasını tutacağız gibi görünüyor.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 5 2010, 10:49 AM
İleti #39

Hell Dog
Group Icon

576;

Tek isteği aile olan koca bir adamın, tayfasından birini öldürüp kaçan şerefsizi "Dur, kendi oğlunu öldürecek misin" demesi üzerine öldüremeyen babayiğit bir adamın mükemmel sonu. En az Ace'in ölümü kadar üzüldüm Beyazsakalın ölümüne. Ama şanına yakışır bir şekilde her daim yüzü düşmanına dönük bir şekilde savaştı ve öldü.

Karasakal'dan ne kadar nefret etsemde One Piece serisinde "Korsan" olarak beğendiğim ender isimlerden birisi. Zamanın korsan ünvanına yakışıyor şerefsiz.

D. "D." nin anlamı nedir. Sanırım D. diye bir soy mevcut. Ohara'da ki bilgeler gibi sanırım. Umarım yakın zamanda bu açıklığa kavuşur.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Mar 5 2010, 11:14 PM
İleti #40

Group Icon

576;

Ve yeni çağ resmen başladı. Başlatan Karasakal gibi görünsede aslında ölmeden önceki son sözleriyle Beyazsakal'dı. Özellikle One Piece'in varolduğunu söylemesi savaşı canlı izleyen binlerce insan üzerinde Roger'ın yaptığı etkiyi yapacağı gün gibi açıkta. Sengoku'nun yüzünün değişmeside bunu destekliyor zaten. Beyazsakal şanına yakışır bir şekilde büyük bir korsan olarak öldü. Beyazsakal ile ilgili son sayfadaki istatistikler mağrur bir üzüntü duymamıza neden oldu.

Bir parantezde Karasakal ve tayfası için açmak gerekir. İmpeldown'da kurtardığı idama mahkum suçlularla muazzam bir tayfa oluşturdu kendine. Dengeleri sarstılar resmen. Dünya hükümeti ve denizciler için belki Luffy ve tayfasından daha tehlikeli bir duruma geldiler. Beyazsakalı haince olsa bile öldürebilmeleri bu savaşta Luffy gibi onunda yıldızını muhakkak parlatacaktır. Bundan sonra sanırım denizciler WB tayfasının ve Luffy'nin peşini bırakıp Karasakal'ı hedef alacaklardır. Karasakal'ın denizcilerin elinden kaçması da çok zor olmayacaktır. Birde Sengoku gibi bende impeldown'ın yenilmez denilen baş gardiyanı Magellan'ın başına ne geldiğini merak etmekteyim.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 12 2010, 10:52 AM
İleti #41

Hell Dog
Group Icon

577;

Ben Ray-san gemiyi kaplayıp savaşa gelir derken adam oturmuş sakesini içip olan biteni televizyondan izliyormuş. Demek ki One Piece'in ileriki bölümler hakkında teoride bulunmamak gerekiyormuş.

Yeni Çağın en belalı korsanı artık Teach.
Bir çok yerde iki şeytan meyvesi bir arada olmaz deniyor. Fakat Teach iki şeytan meyvesi yemiyor. Karanlığın gücü ile Beyazsakalın yeteneğini alıyor. Fakat takıldığım nokta bir defada geri püskürtmesi gerekiyor. Eğer sürekli bu gücü kullanacaksa One Piece tarihinde beni afallatan ilk durum olacak.

Teach büyük ihtimal saldırıyı bırakacak. Adamın tek amacı Dünyaya gösteri yapmak gerek gücüyle gerekse topladığı tayfayla. Marine de Teach'in peşinden gidecek artık. Luffy'den daha büyük bir tehdit ortaya çıktı.

Teori yapmayacam dedim ama yapmadan da olmuyor. (Zehahahahahahh)
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Mar 19 2010, 08:14 PM
İleti #42

Etkin Üye
Group Icon

578

Sonunda adadan ayrılıyorlar, Luffy gittikden sonra adada neler olduğu göremeyebiliriz, koskoca Beyaz Bıyık öldü, Ace öldü ama denizcilerin komutanları duruyor, Kara sakal birşeyler yaparak birini öldürebilir gibime gelir ama oda olası diil gibi.

579'u heyecanla beklemedeyiz, DC'nin En karanlık Gece ile beraber takip ettiğim en kalite serilerden biri okumadıysanız En Karanlık Geceye de bir göz atın DC evrenini sarsan bir seridir.

Bu ileti KıvılcımArduc tarafından Mar 19 2010, 08:16 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Mar 20 2010, 09:17 PM
İleti #43

Hell Dog
Group Icon

578;

Law, gelmesini beklediğim en son kişiydi. Hatta aklıma bile gelmedi desem yeridir. Ama söylediği laf çok hoşuma gitti "Hasır Şapka günün birinde düşmanım olabilir ama düşmanlar arasındaki ilişkide bir ilişkidir".

Bu durumda herkesin aklına Kid'de gelecektir. Fakat bu kadar yardım yeter. Denizcileri oyalayacak yeterli adam var, Beyazsakal ve Karasakal korsanları. Ama sanırım bu savaş bitmeden önce Karasakalın elemanlarının gücünü göreceğiz.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Mar 24 2010, 11:29 PM
İleti #44

Group Icon

579;

Geldi, gelecek, yolda, bakkala uğradı derken en sonunda Shanks tüm ihtişamıyla sahneye çıktı. Ama ne çıkış! Bu nasıl bir karakterdir ki 579 bölümlük bir mangada topu topu 5 bilemedim 10 bölüm görünmesine ve hakkında çok fazla bir şey bilinmemesine rağmen heyecanımızı ve beklentilerimizi tavana vurduyor!
Shanks devam eden savaşı durdurmak için geldi ve durduracaktırda. Denizcilerin aynı anda Beyazsakal ve Karasakal tayfasıyla dövüşürken bir de karşılarına Shanks gibi bir Yonkou'yu alabileceklerini hiç sanmıyorum.

Forum resmi
Bu sahneye resmen bayıldım.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Apr 3 2010, 11:06 AM
İleti #45

Hell Dog
Group Icon

580;

Biz savaşın biraz daha süreceğini tahmin ederken Yonkou Shanks'ın iki cümlesiyle savaş bitti.
Bunda Coby'nin sözleri ne kadar etkili oldu bilemem ama Shanks'ın sözü kılıçtan keskinmiş tongue.gif
Artık ilerleyen zamanlarda neler olacağını görecez.

Bu arada teoride bulunmayacağım dedim ama yine ortaya saçma bir teori atalım.
Tayfanın olup bitenleri televizyondan izleyip ellerindeki vivre kart ile Rayleigh'nin yanına gelme olasılığı nedir acaba. Gerçi bu teoride bazı tayfaların televizyon izleme imkanları ne kadar var orasıda ayrı bir mesele. oleyo.gif
+Quote Post

6 Sayfa V < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th April 2018 - 12:44 AM