IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

6 Sayfa V < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> One Piece, (MANGA-Tanıtım)
gündüzdoğanay
mesaj Dec 11 2009, 10:07 PM
İleti #16

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

567

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...

Açıkçası Garp ve Sengoku'nun da savaşa girmeleri dengeyi denizciler lehine açık ara değiştirecektir. Yaralı haldeki WB'nin ve tayfasının bu ikiliyle baş etmeleri mümkün değil. Bu durumda dengenin tekrar kurulması için birilerinin daha olaya müdahil olması lazım. Bakalım panayıra kimler iştirak edecek.

Kizaru'nun Luffy'e söylediği "Kardeşini kurtarmak için cesaretten daha fazlası gerekli." cümlesi durumu özetledi. Gene de savaşın sonuna doğru ondan bir şeyler bekliyorum. Ne de olsa bu onun sahnesi aslında.
Bu arada Luffy'nin WB tarafından patates çuvalı gibi atılması süperdi oleyo.gif

Bu ileti gündüzdoğanay tarafından Dec 11 2009, 10:13 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Dec 18 2009, 03:04 PM
İleti #17

Group Icon

568;

Garp ve Sengoku daha savaşa aktif halde katılmadıkları halde WB ve tayfası çok zor duruma düştü. Akainu, Aokiji ve Kizaru tayfanın en temel direklerini resmen sarstılar. Bu duruma düşmeden önce en azından amirallerden bir, ikisini saf dışı bırakmalarını bekliyordum.

Ace'in durumu Robin'in kurtarıldığı bölümleri hatırlattı. Robin'in son anda yaşama isteği ağır basıp "yaşamak istiyorum" gibisinden haykırması aklıma geldi.

Son olarak Luffy'nin çıkışına değinirsek zaten beklediğim bir durumdu. Haftaya kadar meraktan dokuz doğurmamızı sağlayacak çok soru kaldı ortada. Öncelikle Luffy savaşta nasıl bir fark yaratacak bu saatten sonra? Haki gücüyle neler yapabilecek? Sengoku ya da büyükbabası olan Garp ile dövüşecek mi? vs...

Bu ileti gündüzdoğanay tarafından Dec 18 2009, 03:28 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Dec 18 2009, 11:10 PM
İleti #18

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

568;

Tamda Oda'dan beklediğim gibi....
Karakterimiz kendinden geçip birden ayaklanmadı....
Iva-chan dan yardım aldıktan sonra kalkması çok hoşuma gitti....
Ama kendini baya riske attı Luffy....
Haki gücünü kullanmasın ya....Herif daha öyle bir gücünün olduğunu bile bilmiyor....
Gear Fourth kullansın.... oleyo.gif
WB gidici gibi görünüyor bu arada....
WB ölürse ortalık Luffy'e kalacak gibi eğer meydana başka biri çıkmazsa....
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Dec 25 2009, 11:23 AM
İleti #19

Hell Dog
Group Icon

569;

Yine zurnanın zort dediği yerde haki çıktı ortaya.
İyi oldu böylesi. Haki gücünün farkına vardıktan sonra bilinçli bir şekilde kullansın yavrucum.
Beyazsakal hakkın rahmetine kavuşacak sanırım böyle giderse.
Marcoyu da ele geçirdiler ve BB korsanlarının sankim sonu geliyor.
Savaşın gidişatı ne olacak acaba çok merak ediyorum.
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Dec 27 2009, 12:14 PM
İleti #20

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 163

369

Bana karasakal birşey yapıcak ve savaş biranda biticek gibime geliyor.

Bu arada Amiraller yada Shichibukailere hiçbirşey olmadı, ama beyazsakal'ın tayfasında hal kalmadı, Luffy ise ite kaka zor ilerliyor, inanılmaz derecede güçsüz kaldı.

370'i sabırsızlıkla bekliyorum yalnız bu hızla giderse tayfa bir yıldan önce biraraya gelemiycek gibi, Yeni Dünya'ya geçmeleride 2 yıl alıcağa benziyor.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Dec 27 2009, 09:37 PM
İleti #21

Group Icon

569 ;

WB'nin o kadar darbe almasına rağmen ayakta durması ve tayfası için çabalaması gerçekten takdire şayandı. Ne kadar büyük bir kaptan olduğunu bir kez daha anladık. Ne yazık ki yolun sonuna geldi. Ölmeden önce daha neler yapacak merakla bekliyorum. Bir de Marco'nun durumu var. Artık onun da kurtarılması gerekiyor ki bunu yapacak kişi kim olacak?

Luffy'nin hakisi bu bölüme resmen damgasını vurdu diyebilirim. Hepimizin beklediği bir şeydi bu. Hakinin yarattığı etki muazzamdı. Özellikle Sengoku'nun yüzündeki ifade harikaydı. Aynı şekilde WB'ninkide. Sengoku ve diğerleri Luffy'i daha da ciddiye alacaklardır. Sahip olduğu hakiyle Luffy bence en tehlikeli düşmanları arasına girdi. Genede bu haki gücüne tam olarak hakim olamadığından kardeşini tek başına kurtarması mümkün gözükmüyor. Bu da yakında panayıra yeni birilerinin iştirak edeceği anlamına geliyor.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Jan 13 2010, 11:41 PM
İleti #22

Hell Dog
Group Icon

Sonunda özlem bitti. tongue.gif
Sanki aylardır okumuyorum bu mangayı.

570;

WB ve Marine Luffy'nin normal bir çaylak olmadığını kabul ettiler.
WB bu güç uğruna adamlarını Luffy'nin peşine gönderdi.
Eğer Shanks veya Dragon savaşa yetişmezse -ki hepimizin isteği artık ortaya çıkmaları- Luffy don lastiği olacak. Karşısındaki efsanevi Garp. Adam görevi uğruna torununu idam edecek. Garp son anda birşey yapar mı acaba, bu soru hep akılımı kurcalıyor? Sonuçta oda bir "D".
Acaba Ace'in, Luffy'nin de aynı hakiye sahip olduğunu söylediği kişi kimdi?

Gelecek haftayı halatla çekiyorum.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jan 14 2010, 02:26 PM
İleti #23

Group Icon

570;

@Roronoa Zoro aslında cevap açık. Shanks'in ve Hancock'un haki güçleri zaten bilindiğinden kimsenin şaşıracağını sanmıyorum. Sengoku'nun, Garp'ın, hawkeye'ın,WB ve tayfasının hatta Ace'in Luffy'nin Haoushoku Haki gücüne sahip olmasına şaşırmasından aslında anime veya mangada hiç bahsedilmese bile bence Gol D. Roger'da bu güce sahip olmasındandır. Onun korsanlar kralı olmasını sağlayan güçlerinden biride muhtemelen sahip olduğu hakinin seviyesidir. Vice admiral Doberman'ın Luffy için söylediği "Bir gün en büyük düşmanımız olacak" sözü bu durumun kanıtı gibi durmaktadır.

Garp vs. Luffy : Garp'a karşı daha hakisini nasıl kullanacağını hatta öyle bir güce bile sahip olduğunun farkında olmayan Luffy'nin pek şansı yok. Kaldı ki büyükbabasını geçse bile kapı gibi Sengoku var arkada. Denizcilerin bir çaylak tarafından alt edilmesine kesinlikle izin vermez. Şu da bir gerçek ki Garp veya Sengoku'ya şu an savaş meydanında bulunanlardan kimse karşı koyamaz. Bu durumda Shanks'i veya Dragon'u yakın zamanda pistlerde göreceğimize emin olabiliriz.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Jan 14 2010, 05:40 PM
İleti #24

Hell Dog
Group Icon

Bilmiyorum ûstadım, sanki Ace, Shanks ve Hancock'tan başka birisinden bahsediyor.
Shanks'ın haki gücünü Ace biliyordur da Hancock ve Roger'ı gördüğüne emin değilim.
Ama haki milyonda bir kişinin sahip olacağı güç ise bunu Luffy'de görmesi bile adamı şaşırtmaya yeter.
Rayleigh bir ara Roger herşeyi duyabiliyor diyordu. Bu güçle birlikte haki gücüne sahip olma ihtimali neden bu kadar güçlü olduğunu açıklıyor. Neyse saçmaladım galiba fool.gif
Bakalım bu işten nasıl sıyrılacak.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jan 20 2010, 10:04 PM
İleti #25

Group Icon

571;

Bu bölümü anlatan tek bir kelime var o da çüşşşş.

Yani Luffy'i önüne gelenden dayak yiyen bir şamar oğlanına döndürüp zayıf ve aciz bir duruma düşürdükten sonra denizcilerin bir ve iki numarası olan Sengoku ve Garp karşında böcek gibi ezilmesi gerekirken bir bakıyoruz Luffy bu ikiliyi basit bir iki numarayla atlatıyor. Adama oha derler. İnsanları ters köşeye yatıracam diye bu kadar da saçmalanmaz.

Bu kadar ucuz olmamalıydı. Garp gibi bir adamı tek yumrukta yere sermek de ne demek! Luffy'nin o meşhur hakisinide kullanıp kullanmadığı da belli değil. Hadi hakisini kullandı diyelim Garp gibi bir adam o yumruğu yer miydi? bu kadar basit mi? uzun lafın kısası manganın bu bölümünden pek hazetmedim. Neyse ki Ace'in kurtulmuş olması herşeyin bittiği anlamına gelmez. O kadar denizcinin arasından ellerini kollarını sallayarak çıkamazlar sanırım. Hem Sengoku daha ısınmamıştı bile. Garp da çakıldığı yerden kalkarsa şenlik devam eder gibime geliyor.

--------------------
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Jan 21 2010, 10:06 AM
İleti #26

Hell Dog
Group Icon

571;

Garp'ın o yumruğu bilerek yediğini düşünüyorum zira Sengoku'nun "Ailene karşı hala zayıfsın" lafı bunu doğrular nitelikte.
WB'ye ne olacağını bilmem ama ortada unutulan Thousand Sunny ve Rayleigh var. Eğer Kuma Rayleigh'e, Ace'in idam edileceğini söylediyse gemiyi kaplamayı bitirip Sunny ile beraber savaş alanına gelebilir.

Shanks'ın gelmesini her ne kadar istesemde bu savaşa dahil olmayacaktır. Bir yerde okumuştum ve mantıklı bulmuştum. "Shanks ile Luffy arasında hasır şapkadan dolayı bir bağ var ve Luffy çok büyük bir korsan olmadan şapkayı Shanks'a vermeyecektir. Şimdi bu savaşa katılırsa tüm büyüsü bozulur."

Bakalım savaş ne yönde seyir edecek. Ace serbest kaldığına göre kime saldıracak acaba.
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Jan 21 2010, 06:08 PM
İleti #27

Etkin Üye
Group Icon

571;

Banada Garp yumruğu bilerek yedi gibi geldi, saldırırken Luffy'nin küçüklüğünü falan hatırlıyodu, Ace sonunda serbest kaldı, acaba karasakal ne yapmayı planlıyor.

Böyle giderse daha 1-2 yıldan önce Yeni Dünyaya geçemezler, daha karargahtan kaçıcaklar, tayfa bir araya gelicek, gemiyi alıcaklar, balıkadam adasına gidicekler, oradanda yeni dünyaya geçicekler. O diilde yolun yarısına 10 yılda gelemediler bi 10 yılda ancak sona gelirler flaugh.gif

Benim merak ettiğim One Piece diye birşey varmı, yoksa herkes Dünya Hükümetine karşı birleşince One Piece aslında bu demesinlerde.

Bu ileti KıvılcımArduc tarafından Jan 21 2010, 06:09 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Jan 28 2010, 03:08 PM
İleti #28

Etkin Üye
Group Icon

572

Zaten Manga gıdım gıdım ilerliyordu şimdide safyaları büyük resimler halinde yayınlıyorlar kapakları atarsak 11 sayfa ediyor. Biraz daha hızlandırıp sayfa sayısını arttırsalar daha iyi olucak.

WB herkese veda etti, önümüzdeki bölüm denizci karargahı ile birlikte kendinide yok edicek gibi, diğer yandan denizcilere nerdeyse hiç zarar verilmedi, dşğer yandan adamlar WB kaptanlarını yerle bir ettiler, bundan sonrası için denizlerde ciddi bir değişim olucak gibi, WB tayfasının başına Ace geçebilir, diğer yandan bu tip olayların devamında Hasırşapka tayfasına yeni elemanlar katılıyordu, önümüzdeki bölümlerde tayfa birleşmeye başladığında guruba yeni biri daha eklenebilir diye düşünüyorum.

Bu ileti KıvılcımArduc tarafından Jan 28 2010, 03:08 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Jan 28 2010, 05:24 PM
İleti #29

Hell Dog
Group Icon

572;

Ben hâlâ WB'nin öleceğine inanmıyorum yada inanmak istemiyorum.
Oda bu ne yapacağı belli olmaz. Her an unuttuğumuz birileri çıkıp gelebilir. Ace kurtarıldı ve WB kendini feda etti diye savaşın bu şekilde biteceğini düşünemiyorum.

Tayfada en çok Sanjiyi merak ediyorum. Umarım adamı kaybetmedik.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jan 28 2010, 10:22 PM
İleti #30

Group Icon

572 ;

Denizcilere hiç zarar verilmedi demek pek doğru değil gibi. İmajları ciddi bir şekilde zarar gördü. Kendi mekanlarında bir nevi basılarak ellerindeki esirden oldular. Amiraller dimdik ayakta ama bir numaraları yok. Diğer taraftan Wb tayfasından en ciddi yarayı WB'nin kendisi aldı. Yakalandı dediğimiz Marco bile ne zaman kurtuldu anlayamadım ben (işin bu tarafını anlayan varsa açıklasın bir zahmet).

Denizcilerin vaziyeti kurtarmaları için ellerinde bir şeyler olması gerekiyor. Görünen o ki oda WB olacak. Ölecek mi ölmeyecek mi orası tam belli değil. Tek başına yaralı haldeyken Sengoku ve diğer amirallerle kapışması intihar gibi bir şey zaten.

--------------------
+Quote Post

6 Sayfa V < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 kullanıcı bu başlığı okuyor (3 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th April 2018 - 12:46 AM