IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Fairy Tail, (MANGA-Tanıtım)
Roronoa Zoro
mesaj Feb 3 2009, 10:32 AM
İleti #1

Hell Dog
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Adana
Üye No.: 57

forum resmi

CODE
Fairy Tail haftalık olarak yayınlanan çok güzel bir manga. Shounen tarzında fakat animesi olmadığı için fazla bilinmiyor. Çok eğlenceli bir manga. Animesi yapılırsa shounenin devleri One Piece, Bleach ve Naruto'nun seviyesine yaklaşabilecek türde bir manga.

Konusu; dövüş türü büyüye dayanıyor. Çeşitli bölgelere yayılmış büyü loncaları ve bu loncaların üstünde merkezi bir büyü konseyi tarzı bir yapı var. İnsanlar bu loncalara işler-görevler veriyorlar. Büyücüler hayatlarını bu görevleri yaparak kazanıyorlar. Bu büyü loncalarının arasında, üyeleri sürekli sorun çıkartan, kavgacı, eğlenceli, ufak bir görevi tamamlamak için üç beş bina yıkan, sürekli diğer loncaları ve konseyi sıkıntıya sokan bir lonca var; Fairy Tail

Baş karakterimiz Natsu'da bu loncanın en hayta üyesi. Kendisi bir Ateş Ejderhası(salamander) tarafından yetiştirilmiş ve salamander lakabını almış. Büyü olarak da ateş kullanan bir "Dragon Slayer". Ama bir gün onu yetiştiren ejderha gizemli bir şekilde birden bire yok oluyor. Natsu da bu gizemi çözmeye, ejderhayı bulmaya çalışır. Bu maceralarının arasında Luchy ile karşılaşır. Luchy, Fairy Tail'e katılmayı çok ister ve Natsu ile takım olurlar.

Mangalarla ilgili bir başlık olmayınca buraya açayım dedim....Bilmiyorum iyi ettim mi????
Mangalarla pek haşır neşir olmasamda bu seri beni kendine bağladı....İş yerinde hergün bir cilt okuyorum ve şu an 30. bölüme geldim....Olaylar her bölümde heyecanlanarak artıyor....Natsu karakterini görünce direk Luffy'yi, Lucy karakterine bakınca Nami'yi (Nami daha cadı, Luchy çok sempatik) görüyorum....Zaten çizimleri acaip benziyor....İnanılmaz eğlenceli ve macera dolu bir manga....Umarım animesi yapılır....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SheaN
mesaj May 30 2009, 09:27 PM
İleti #2

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 6,055

Kesinlikle okunması gereken bir manga sadece bleach ve one piece özentisi damgasını yesede cidden okunabiletesi var yani =D

Zaten manga-kası aynı odada çalışmış one piece in manga-kasıyla ^^ Çizimleri de gayet rahata benziyor...
+Quote Post
WalkRie
mesaj Oct 22 2009, 07:21 PM
İleti #3

Üye
**

Üye No.: 6,567

Anime olarak izliyoruz.. Nekketsu! ASTT olarak da çevirisini yapıyoruz x) Gayet başarılı ve eğlenceli bir yapıt. 2. bölüm doldurma olmasına rağmen yine de izlenmesi gerekenleden biri bence.. x)
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Oct 23 2009, 12:04 PM
İleti #4

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 163

Animesine daha başlamadım ama daha başlarda doldurma bölümlere başladılar, mangası 156. bölüme dayandı, daha çok genç bir manga smile.gif) (Bleach 379, Naruto 468, one piece 561) konu itibari ile 10 yıldan önce bitebilicek bir manga da değil, yani bolca doldurma bölüm ile geçiceğe benziyor. Şimdi değilde 3 -4 yıl sonra başlamak daha mantıklı gibi smile.gif
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Oct 23 2009, 10:31 PM
İleti #5

Hell Dog
Group Icon

Haklısın daha 2. bölümden doldurma bölüm geldi....
Bunu en iyisi biriktirip izlemek....
One Piece gibi haftalık takip etmemek lazım....
(Her yerde One Piece mangasının bir numara olduğunu söylemekten kendimi alamıyorum.... oleyo.gif )
+Quote Post
WalkRie
mesaj Oct 24 2009, 08:35 PM
İleti #6

Üye
**

Doldurma bölümü yiyeceğiz gibi geliyo.. 5. bölüme kadar izleyelim hepimiz.. Baktık hala doldurma yapıyorlar, dediğimiz gibi biriktirip de izleriz... x)

Bu arada, yeri değil ama 11eyes'ı da tavsiye ederim.. Yeni gözağrılarımdan biri ^^
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Oct 26 2009, 09:57 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Akşam ilk 2 bölümü izlemeyi düşünüyorum, eğer fazla doldurma bölüm olamazsa Full Metal Alchemist, One Piece gibi haftalık, 20-30 bölümde bir 30-40 bölümlük doldurma bölüm yayınlarlarsa Naruto (bölüm içlerine bile doldurma koyuyorlar, manganın öyle bir gerisinde kaldıki kendileri bile şaşırmışlardır), Bleach (Adamlar yıllardır aynı mekanda dövüşüyorlar, olayı uzatmak için bir vur 10 dakika konuş mantığına geçmişler, düşmanı kılıcıyla değilde diliyle öldürmeye çalışıyor) gibi 6 ayda bir hikayelerin bitişinde izlemeyi düşünüyorum bakalım nasıl olucak.

Bazılarında Doldurma bölümler güzel olabiliyor ama ana hikayeye doldurma koydukların bölümün güzelliği ve süprizleri kayboluyor, mesela Bleach'in Mangasındaki sarkacın geriye salınışı 1'in sonundaki süprizi animede yaşayamadım veya Kakashi Gaiden okadar uzatılmıştıki mangasında Kakaishi'nin sharingan'ı aldığı sahnede dahil olmak üzere genel olarak etkileyici değildi.

@WalkRie 11eyes için güzel diyorlardı, yanlış hatırlamıyorsam 12 bölüm olması lazım doğrumudur? Artık bilgilendirici bir tanıtım yapasanda birçoğumuz başlasak flaugh.gif
+Quote Post
WalkRie
mesaj Oct 26 2009, 08:10 PM
İleti #8

Üye
**

Aslında 11eyes de Fairy Tail ile yaşıt.. daha 3 bölüm yayımlandı. Ve konunun ne olduğuna dair pek bir fikrim de yok. Çok yeni olduğu ve manga tarzı bir şeyi de olmadığı için pek bir açıklama yapamayacağım. Ama sizlere şunu söyleyebilirim. Fate StayNights'ı sevenler bu animeye de bayılacaklardır. Bu arada uyarmadan da geçmeyelim.. +16 bir anime 11eyes. Gerekli uyarılardan sonra izleyip izlememek size kalmış.

Fairy Tail'in 3. bölümü de doldurma gibi geldi bana.. 5. bölüme kadar yolu var.. Eğer adam akıllı bir bölüm yapmazlarsa sadece çevirisini yapacağım.. Bakalım.. Önce bu gece 3. bölümün çevirisini kendi konuma upload edebilirsem, bölümü de izlemeye vakit kalır herhalde. x)
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Oct 28 2009, 10:07 PM
İleti #9

Etkin Üye
Group Icon

Sonunda ilk 3 bölümü izledim şu ana kadar içlerinde doldurma bölüm yok.

1. Bölüm Manga 1
2. Bölüm Manga 2-3
3. Bölüm Manga 4-5-6-7

Bölümlerin fazla hızlı gittiğini bile söyleyebilirim, Mangadaki bazı konuşmalar atlanmış bile. Ama yaş sınırını düşürmüşler, biraz çocuksu olmuş denebilir, birde müzikleri ve seslendirmeler beni pek sarmadı, müzikler çocuk animelerininki gibiydi.

Son derece eğlenceli bir manga, animede fena değil izlenmezmi izlenir. Anime bukadar hızlı giderse her hafta bile izlenir. Her bölümde manganın 80 sayfasını işliyorlar, bu durumda 30-40 bölümde Mangaya yetişirler flaugh.gif
+Quote Post
WalkRie
mesaj Nov 4 2009, 10:13 PM
İleti #10

Üye
**

O daha kötü ama... Saçma olmuş.. :/
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Aug 26 2011, 03:22 PM
İleti #11

Hell Dog
Group Icon

Seriyi izleyen var mı? Hâlâ aynı çizimler devam ediyor mu yoksa biraz daha güzelleşti mi?
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2018 - 02:10 PM