IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

54 Sayfa V « < 11 12 13 14 15 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Günün Menüsü
ggecim
mesaj Dec 30 2007, 09:28 PM
İleti #181

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

IMDB
Two for the Money (2005)

Directed by: D.J. Caruso
Genre: Drama / Sport / Thriller
Plot Outline: After suffering a career-ending injury, a former college football star aligns himself with one of the most renowned touts in the sports-gambling business.
User Rating: 6.1 / 10 (10,542 votes)
Runtime: 122 min
Awards: 1 nomination
Cast: Al Pacino, Matthew McConaughey, Rene Russo, Armand Assante

Öykü zayıf, senaryo ondan da zayıf. Bu nedenle de iki saat boşa geçirilmiş.

Aynen katılıyorum ve şunu ekliyorum; bu güzelim oyuncular, özellikle Al Pacino sadece oyunculuğuyla filmi kurtarmaya çlışmış fakat gerçekten öykü ve kurgu o kadar zayıf ki film çok havada kalmış. Benden de ancak ve sadece Al Pacino için 5/10 alır bu film.

Bu ileti ggecim tarafından Dec 30 2007, 09:29 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hasta
mesaj Dec 31 2007, 12:53 AM
İleti #182

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

forum resmi

IMDB
Death Sentence (2007)

Directed by: James Wan
Genre: Action / Drama / Thriller
Tagline: Protect What's Yours
Plot Outline: Nick Hume is a mild-mannered executive with a perfect life, until one gruesome night he witnesses something that changes him forever. Transformed by grief, Hume eventually comes to the disturbing conclusion that no length is too great when protecting his family.
User Rating: 7.1 / 10 (5,420 votes)
Runtime: USA:110 min
Cast: Kevin Bacon, Garrett Hedlund, Kelly Preston, Jordan Garrett

Yeni filmlerin IMDB puanlarına fazla aldanmamak gerek. Çok kötü bir film değildi fakat 7'nin üzerine çıkmayı hakeden bir film de değildi. Konu klasik. Pastörize hayatlarında mutlu mesut yaşayan parlak insanların saadetlerinin kaka adamlar tarafından sekteye uğratılması; dişe diş, kana kan, intikam, intikam... Milyonlarca muadiline herhangi bir yenilik katmayı başaramıyor. Kevin Bacon oyunculuk ihtiyaçlarını tatmin ediyor, biz de izliyoruz. Başka da bir şey yok izlemeye değer smile.gif Konu, olay, olayın ilerleyişi, olayın toplumsal açıdan işlenişi... hiçbirinde en ufak bir özgünlük yok. Son yıllarda çekilmiş yakın konulu filmler arasından, eğer izlemediyseniz Derailed'ı tavsiye ederim. Death Sentence olmamış, dalından erken düşmüş smile.gif

5/10

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
213
mesaj Jan 11 2008, 12:16 AM
İleti #183

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 17

forum resmi

IMDB
No Country for Old Men (2007)

Directed by: Ethan Coen, Joel Coen
Genre: Crime / Drama / Thriller
Tagline: There Are No Clean Getaways
Plot Outline: Violence and mayhem ensue after a hunter stumbles upon some dead bodies, a stash of heroin and more than $2 million in cash near the Rio Grande.
User Rating: 8.7 / 10 (32,475 votes) Top 250: #23
Runtime: 122 min
Awards: Nominated for 4 Golden Globes.
Cast: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson

İlk filmlerinden bu yana artık konuşma ikinci planda kalmış gibi. Ama benim için bir şey fark ediyor mu? Hayır.
Uzun zamandır film izlerken bu kadar heyecanlanmamıştım. Coen Kardeşler'e ve çeviri için R0BlN'e teşekkürler. Süper saçma batıl inançlı notum bir puanı nazar için kırdı. oleyo2.gif 9/10

--------------------
sometimes... you've just got to rock...
+Quote Post
hasta
mesaj Jan 13 2008, 02:04 AM
İleti #184

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

forum resmi

IMDB
Homem Que Copiava, O (2003)

Directed by: Jorge Furtado
Genre: Comedy / Crime / Drama / Romance
Plot Outline: André, relatively poor, falls in love with Silvia, a neighbor whom he spy's with a telescope. Falling more and more in love with her...
User Rating: 8.1 / 10 (2,003 votes)
Runtime: Brazil:123 min / USA:124 min
Awards: 11 wins
Cast: Lázaro Ramos, Leandra Leal, Luana Piovani, Pedro Cardoso

Uzun süredir merak ettiğim, fakat bir türlü izlemeye fırsat bulamadığım filmi dün gece daedalus'la beraber izleyebildik. Aslında ebrehe de vardı ama o uykuya yenik düştü flaugh.gif Bu kadar beklediğime değmiş. Düşkün olmayan, fakat fakir, fakirliği de filmde muhteşem bir biçimde tanımlanan fotokopici André tanımadığı bir kıza aşık olur ve bu kıza ulaşmak için olağan hayatını hiç de olağan olmayan davranışlarla bozar smile.gif Çok güzel bir temposu, kurgusu ve olay gelişimi var. Oyuncular özenle seçilmiş ve hepsi rollerinin hakkını fazlasıyla vermişler. Romantik komedi olmaktan çok öte bir film. Dramatik öğelerin ve suç olaylarının destekleri ile izleyici filme sıkı sıkıya bağlanıyor. The Man Who Copied (Fotokopi Çeken Adam) adıyla da tanınan bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmler olarak önerdiğim filmler arasına zorlanmadan girdi. IMDB puanını da sonuna kadar hakediyor.

8/10

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Jan 13 2008, 05:58 AM
İleti #185

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

forum resmi

IMDB
The Hunting Party (2007)

Directed by: Richard Shepard
Genre: Adventure / Comedy / Drama / Thriller
Tagline: How can they find the world's most wanted war criminal when the C.I.A. can't? [by actually looking]
Plot Outline: A young journalist (Eisenberg), a seasoned cameraman (Howard) and a discredited journalist (Gere) embark on an unauthorized mission to find the no...
User Rating: 7.3 / 10 (1,374 votes)
Runtime: 104 min
Cast: Lejla Hadzimuratovic, Terrence Howard, Richard Gere, Gordana Vukres

Konusu ilginç ve acı bir gerçeğe dayansa da film birçok yönüyle çok başarısızdı. Açıkçası ziyan edildiğini söyleyebilirim konunun. Dünyanın "arar gibi yaptığı" savaş suçlularının aslında ne kadar kolay bulunabileceklerini, fakat her nedense bir türlü bulunamadıklarını bazılarımız çok iyi biliyorlar. Bu film de bu acı gerçeğe gönderme yapma niyetindeydi. Richard Gere'i birkaç filmi dışında hiç sevemedim bugüne kadar. Kendi hayran kitlesini tatmin etmek için kendini oynayan oyunculardan biri benim gözümde. Terrence Howard ise Crash'ten beri keyifle izlediğim oyunculardan biri oldu. Yalnız bu filmde onu da pek beğenmedim. Yönetmen Richard Shepard, onu The Matador filminden hatırlayacaksınız. Filmi izledikten sonra öğrendim bu bilgiyi. İyi ki de sonra öğrenmişim, yoksa büyük bir beklentiye girip hayal kırıklığına uğrayabilirdim smile.gif Kısacası acemi işi bir yol filminden öteye gidemedi.

5,5/10

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Jan 13 2008, 04:54 PM
İleti #186

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

forum resmi

IMDB
The Man from Earth (2007)

Directed by: Richard Schenkman
Genre: Drama / Sci-Fi
Plot Outline: An impromptu goodbye party for Professor John Oldman becomes a mysterious interrogation after the retiring...
User Rating: 8.4 / 10 (7,312 votes)
Runtime: 87 min
Awards: 2 wins
Cast: John Billingsley, Ellen Crawford, William Katt, Annika Peterson

Daha önce ebrehe'nin izlettiği filmi az önce bir kez de ayık kafayla izledim flaugh.gif İlkinde anlamadığımdan değil, bir kez daha izlemeye değer olduğundan. Bu filmi ebrehe bize zorla izlettirmeye çalıştığında bütün filmin bir odada geçtiğini söylerek başlamıştı filmi anlatmaya. Bunun yanında birkaç bilgi daha vermişti ve film hakkında her türlü önyargının oluşmasını sağlamıştı smile.gif Aslında film demeye pek dilim varmıyor çünkü daha çok kameraya alınmış bir tiyatro oyununu andırıyor. Fakat dört duvar arasında sınırlanmış olması başarısını engellemiyor. 1-2 tanesi hariç, ki onlar da çok tanınmış sayılmazlar, oyuncuları bilinen yüzlerden değil. Sonuç olarak bu filmimsi şeyde çok sağlam bir olay, bu olayı çok iyi yansıtan bir senaryo ve bu senaryoyu da başarıyla dolduran diyaloglar var. Sıkıcı olmak için her türlü öğeyi barındırmasına rağmen, ilginç hikayesi sayesinde başından sonuna kadar sizi kendine bağlamayı başarıyor. Değişik tatlar arayan sinema aşıklarının mutlaka izlemesi gereken bir film.

7/10

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Jan 14 2008, 12:27 AM
İleti #187

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

forum resmi

IMDB
I Am Legend (2007)

Directed by: Francis Lawrence
Genre: Drama / Horror / Sci-Fi / Thriller
Tagline: The last man on earth is not alone
Plot Outline: Years after a plague kills most of humanity and transforms the rest into monsters, the sole survivor in New York City struggles valiantly to find a cure.
User Rating: 7.3 / 10 (55,984 votes)
Runtime: 101 min
Awards: 2 nominations
Cast: Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan, Salli Richardson

Türünün başarısız bir örneğiydi. Öyküsünde en ufak bir özgünlük ve yaratıcılık yoktu. Senaryosu da onunla yarışırcasına basitti. Will Smith acemice çizilen karakterini sınırlı oyunculuk yetenekleriyle canlandırmakla zorlanmamış. Virüs salgını ve dünyanın sonu temalı filmler arasında çok çabuk unutulan muadillerinin arasında yerini oldukça hızlı alacağa benziyor. Constantine'in yönetmeninden, bu ikinci filminde en azından Constantine'e yakın bir şeyler beklerdim. Fakat Constantine'le kıyaslanınca yönetmenin bu filmde başarısız olduğunu söyleyebilirim. I Am Legend'ı türünün şu anda aklıma gelen en iyi örneği olan 12 Maymun'la kıyaslamak gibi bir hataya düşmüyorum smile.gif 12 Maymun'la kıyaslayabileceğimiz, bu tür konuları işleyen yeni bir filmi daha çok mu bekleyeceğiz? Sanırım evet.

4/10

--------------------
+Quote Post
melih
mesaj Jan 14 2008, 06:55 PM
İleti #188

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

forum resmi

IMDB
Izgnanie (2007)

Directed by: Andrei Zvyagintsev
Genre: Drama
Plot Outline: A trip to the pastoral countryside reveals a dark, sinister reality for a family from the city.
User Rating: 7.7 / 10 (360 votes)
Runtime: Canada:150 min (Toronto International Film Festiva...
Cast: Konstantin Lavronenko, Aleksandr Baluyev, Maksim Shibayev, Maria Bonnevie

Adını dünyaya Dönüş ile duyuran Andrei Zvyagintsev'in 2. film yönetmenlik denemesi Sürgün'ün konusu, şehirden kırsala birkaç günlüğüne kaçan bir ailenin etrafında şekilleniyor. Dönüş'teki baba Konstantin Lavronenko'nun yine babalık rolünü üstlendiği aile zaman geçtikçe bu izole mekanda sırlarını ortaya döküyor.

Dönüş'tekine benzer bir anlatım, fakat kapanış konusunda beklenmedik bir değişiklikle filmini sunan Zvyagintsev, yine Dönüş'ten alışık olduğumuz ve yavaş yavaş onun filmlerindeki karakteristiği oluşturacağına inandığım temaları kullanmayı tercih etmiş. İster istemez ilk filmiyle kıyaslama yapma hatasına düşsem de, iki filmi aynı potada değerlendirmek abesle iştigal olacak. İkisi de harikulade çünkü smile.gif "Eğer diğer yapılanlar oyunculuksa buradakiler başka bir şey" demişti t-becks. Aynen katılıyorum. Hele ki Vera rolünde bana göre kadın oyuncu performansında çığır açan Maria Bonnevie'yi izlemek, onun dramını iliklerimizde hissetmek inanılmaz bir ayrıcalık. 2,5 saatlik süresiyle tekrar tekrar izlenecek ve sürekli yeni ayrıntılarla karşılaşılacak bir film Sürgün.

Elbette 10/10

--------------------
+Quote Post
sarveniko
mesaj Jan 16 2008, 10:23 PM
İleti #189

Üye
**

Nereden: See what you see!
Üye No.: 1,091

IMDB
The Thirteenth Floor (1999)

Directed by: Josef Rusnak
Genre: Mystery / Romance / Sci-Fi / Thriller
Tagline: Question reality. You can go there even though it doesn't exist.
Plot Outline: Computer scientist Hannon Fuller has discovered something extremely important. He's about to tell the discovery to his colleague...
User Rating: 6.5 / 10 (13,000 votes)
Runtime: 100 min
Awards: 1 nomination
Cast: Craig Bierko, Armin Mueller-Stahl, Gretchen Mol, Vincent D'Onofrio

forum resmi

Öyle fazla adı sanı yoktur. İlk seyrettiğimde böyle bir senaryo, böyle kült bir ideoloji böyle oyuncularla nasıl harcanır demiştim.Bir arkadaşım ayak olmuştu seyretmeme. Hastası oldum.Deli divane gibi dvd'sini aradım, ve yıllar önce sonunda buldum. Evimden bir eşya gibi bu film.Canım sıkıldı mı takar seyrederim.
Biraz siber-punk'dır ama hakettiği övgüyü asla almamıştır.
Hayatımda seyrettiğim en inanılmaz film diyebilirim.
Matrix-Vanilla sky-Butterfly Effect bile solda sıfır kalır ve hepsi de kökünü bu filmden alır.
Filmi seyrettikten sonra "yol kapalı" levhaları gördüğünüzde tüyleriniz ürperebilir.
Ayrıca zaman zaman sanki bir insanı gördüğünüzde tanıdık gelme olgusu yani "dejavu" balyoz gibi vuruyor beyninize.Filmi seyiri asıl film bitip tartışmalar yapınca başlıyor. Tez konusu olarak bile işlenebilir çünkü aslında çok derin saklı bir gerçek var sanki filmde.

Bu film için benim puanım:

10/10

Bu ileti sarveniko tarafından Jan 16 2008, 10:27 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
If you are afraid of a rotten apple, don’t go to the barrel..get it off the tree!
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Jan 17 2008, 08:53 PM
İleti #190

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

forum resmi

IMDB
The West Wittering Affair (2006)

Directed by: David Scheinmann
Genre: Comedy
Plot Outline: Relationships rule our lives, whether we're in one and trying to get out, out of one and trying to get in...
User Rating: 5.6 / 10 (42 votes)
Runtime: USA:92 min (Santa Barbara Film Festival)
Awards: 1 win
Cast: David Annen, Rick Bacon, Rebecca Cardinale, Sarah Coomes

Filmin başrol oyuncularından Danny Scheinmann ve Sarah Sutcliffe’nin birlikte senaryolarını yazdığı, David Scheinmann’ın yönettiği bağımsız İngiliz komedisi West Wittering Affair; modern hayatın koşuşturması arasında sıkışıp kalmış dört insanın yalnızlıklarından ve sekse bakışlarından yola çıkarak, ilişkiler ve bireyler üzerine Freudyen çözümlemelerde bulunan, parçalı ve deneysel anlatımıyla olduğu kadar, müzikleriyle de ilgi çeken bir yapım. Yönetmenin müzik kullanımını fazla abartması filmin atmosferini olumsuz yönde etkilese de, sürprizlere açık senaryosu, doğaçlama oyunculukları ve aile filmi havasındaki, kendini ciddiye almayan yapısıyla, eğlenceli olduğu kadar da düşündürücü ve etkileyici bir bağımsız.

10/6

Bu ileti BuRnOut tarafından Jan 17 2008, 08:55 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
siroguz
mesaj Jan 17 2008, 11:17 PM
İleti #191

some are born to sweet delight, some are born to endless night
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: bir yerdeyim...
Üye No.: 112

forum resmi
IMDB
The Man from Earth (2007)

Directed by: Richard Schenkman
Genre: Drama / Sci-Fi
Plot Outline: An impromptu goodbye party for Professor John Oldman becomes a mysterious interrogation after the retiring...
User Rating: 8.4 / 10 (7,752 votes)
Runtime: 87 min
Cast: John Billingsley, Ellen Crawford, William Katt, Annika Peterson

Değişik bir tat arıyordum ve fazlasıyla buldum. smile.gif

İmkansız diye bir şey yoktur ve gerçekler insanlara göre değişir.
Herkes bir şeyler anlatır, onun gerçek olması yalnızca sizin inanmanıza bağlıdır.
Her türlü sohbet döner dolaşır en mahrem konuya, dinlere ulaşır.
Tarihi yazmak düşündüğünüzden daha kolaydır.

Bir çok konuya, çok faklı ve ilginç bir çıkış noktasından başlayarak parmak basan, fikirleri çatıştıran ve insanı izlerken bile soru sormaya zorlayan bir film. Keşke o odada ben de olsaydım. smile.gif

Tek bir mekanda geçen, sadece diyalogların akıcılığına güvenen bir film. Ara sıra dışarıya nefes almak için çıkılması ise seyirciyi fazla yormamak için zekice bulunmuş bir yöntem.

Basit çekim tekniği, izleyiciyi yanına alan samimi oyunculukları ve harikulade konusuyla iyi bir film; Man from Earth.
8/10

--------------------
Bahçelerde ve yatak odalarında, bodrum katlarında ve tavan aralarında dolaşır, köşelerden döner, kapılardan pencerelerden geçerim, kaldırımlarda gezinir, merdivenlerden çıkar, halıların üzerinde, oluklardan aşağı, gökyüzünde ilerlerim, arkadaşlarla, âşıklarla, çocuklarla ve kahramanlarla gezerim; bunların hepsi de algıladığım, hatırladığım, hayal ettiğim, çarpıttığım ve netleştirdiğim şeylerdir.
Tom Robbins - Another Roadside Attraction
+Quote Post
cb_spike
mesaj Jan 23 2008, 10:03 PM
İleti #192

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 1,218

IMDB
The Bucket List (2007)

Directed by: Rob Reiner
Genre: Adventure / Comedy / Drama
Tagline: When he closed his eyes, his heart was opened
Plot Outline: Two terminally ill men escape from a cancer ward and head off on a road trip with a wish list of to-dos before they die.
User Rating: 7.9 / 10 (6,477 votes)
Runtime: 97 min
Cast: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd

Gerçekten çok güzel, izlendiği zamanın hakkını veren bir film olmuş.
Oyunculuk konusunda yorum yapmaya gerek yok herhalde. flaugh.gif
R0BlN'e de bu güzel altyazı için bir kez daha teşekkür ederim. flowers.gif
10/8
+Quote Post
Estel
mesaj Jan 24 2008, 11:37 PM
İleti #193

Üye
**

Üye No.: 138

IMDB
Shoot 'Em Up (2007)

Directed by: Michael Davis
Genre: Action / Adventure / Comedy / Crime / Thriller
Tagline: I'm a British nanny and I'm dangerous.
Plot Outline: A man named Mr. Smith delivers a woman's baby during a shootout, and is then called upon to protect the newborn from the army of gunmen.
User Rating: 7.2 / 10 (23,415 votes)
Runtime: 86 min
Cast: Clive Owen, Paul Giamatti, Monica Bellucci, Stephen McHattie

Sanırım postmodern bir Leon yakalanmak istenmiş. Tabii pek bir şeye benzememiş. Bol aksiyon ve güzeller güzeli Bellucci'den başka bir şey sunamayan bir film.

5/10
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Jan 25 2008, 02:10 AM
İleti #194

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

IMDB
The Invasion (2007)

Directed by: Oliver Hirschbiegel
Genre: Sci-Fi / Thriller
Tagline: Do not trust anyone. Do not show emotion. Do not fall asleep.
Plot Outline: As a Washington psychiatrist (Kidman) unearths the origin of an alien epidemic, she also discovers her son might be the only way it can be stopped.
User Rating: 6.0 / 10 (8,704 votes)
Runtime: 99 min / USA:93 min
Cast: Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jackson Bond

Gönderilemeyen, daha doğrusu alıcısına bir türlü ulaştırılamayan mesajlardan kurulu bir köşe kapmaca Invasion. İnsanoğlunun doğası gereği şiddete yatkınlığını, Amerikanın kırdığı cevizleri ve insan ilişkilerinin gittikçe laçkalaştığı bir toplumu televizyon haberlerinden ve gazete küpürlerinden eleştirmek Michael Haneke’den mi çalıntı bilinmez ama, teknik becerileriyle üstünü örttüğü köşe kapmacasında sobelenen Oliver Hirschbiegel’den başkası değil. Eleştirelliğin yüzeyselliğinden mi başlasam, yoksa bir türlü germeyen geriliminden mi devam etsem karar veremedim. Ya da insanlardan ümidi kesen, barışı ve huzuru uzaylı virüslerde arayan pesimist yönünden mi dem vursam. İlginçtir, neresini tutsanız filmin elinizde kalıyor. Downfall ve Experiment gibi iki güzel filmin yönetmeninden beklenmeyecek derecede berbat bir filmle karşı karşıya olmak beni üzdü doğrusu. Steven Spielberg War of the Worlds’de hiç değilse, zayıf politik sosuna karşın bilimkurgu türünün bütün gereklerini yerine getirerek ortaya izlenecek bir “film” çıkarıyordu. Invasion’da ise o yok ne yazık ki. Biraz Amerikalılara yaranayım, biraz Alman olduğumu belli edeyim biraz da 3.dünya ülkelerinde yaşayan kardeşlerimizin sorunlarına ortak olayım derken, aslında hiçbir şey olamamış.

10/4

Bu ileti BuRnOut tarafından Jan 25 2008, 02:11 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Jan 26 2008, 03:48 PM
İleti #195

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

forum resmi

IMDB
Fat Man and Little Boy (1989)

Directed by: Roland Joffé
Genre: Drama / History
Tagline: The story of the extraordinary people who changed our world.
Plot Outline: This film reenacts the Manhattan Project, the secret wartime project in New Mexico where the first atomic bombs were designed and built.
User Rating: 6.3 / 10 (2,050 votes)
Runtime: 127 min
Cast: Paul Newman, Dwight Schultz, Bonnie Bedelia, John Cusack

Film çok ciddi bir konuya değiniyor ama üslüp sırıtınca kötü bir yapım ortaya çıkıyor. Konu: Küçük Çocuk ve Şişko Adam'ın (Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombaları) nasıl yapıldığını anlatmaya çalışıyor. Lakin böylesine ciddi bir konuda, ortaya konan yönetim hiç hoşuma gitmedi. Yönetmen Roland Joffe, The Killig Fields ve The Mission gibi filmlere sahip. The Mission'da beraber çalıştığı bestekar Morricone ile yine çalışmış. Fakat ne yönetim, ne de müzikler tatmin edici. Böylesine karanlık bir olayın bu kadar üstün körü olarak ve açık renk paleti kullanılarak anlatılması enteresan. Hep günlük güneşlik bir hava, dış mekan çekimleri oldukça yoğun. Morricone'nin bestesi ise filmin yapısına hiç uymuyor kötü sayılamayacak olmasına rağmen. Belki de yönetmen bilim adamlarının ne yaptıklarını bilmemelerine dikkat çekmiş olabilir ama ne gittikçe değişen bir karakter var, ne de kararan bir atmosfer.

Paul Newman, John Cusack, Dwight Schultz ve Laura Dern gibi oyuncular ise sadece işimizi yapıyoruz havasındalar. Yaşayan en iyi üç beş oyuncudan biri olarak gördüğüm Newman bile yapmacık geldi gözüme. Morricone bile istediğimi verememişken, bu filmden zevk almam mümkün olmadı haliyle.

Notum: 4/10.

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Jan 26 2008, 03:49 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post

54 Sayfa V « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th October 2020 - 05:05 AM