IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 27. İstanbul Kitap Fuarı, Gidecek olanlar... Almayı düşündüklerimiz... Listelerimiz...
Taurus
mesaj Nov 2 2008, 01:20 AM
İleti #1

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 72

İstanbul Kitap Fuarı'na doğru...

forum resmi

27. İstanbul Kitap Fuarı 1-9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek.

Kültür Fuarları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 27. İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından, 1-9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarın ana teması ve 'Onur Yazarı'nı belirledi.

forum resmi

ONUR YAZARI FÜRUZAN

Alınan karar uyarınca yazar ''Füruzan'', İstanbul Kitap Fuarı'nın ''Onur Yazarı'' olacak. Fuar süresince Füruzan'ın edebi kişiliği, eserleri üzerine söyleşi ve panellerin yer aldığı etkinlikler düzenlenecek.

FUARIN TEMASI: 1968-40 YIL ÖNCE, 40 YIL SONRA

Ana teması ''1968-40 Yıl Önce, 40 Yıl Sonra'' olarak belirlenen fuarda bu tema çerçevesinde yurt dışından yazar ve konuklar davet edilecek, yurt içinde ve yurt dışında 68 hareketinin ruhu ve bugüne yansımaları üzerine etkinlikler düzenlenecek. Dönemin edebiyat, sinema, sanat ve kültür hayatına katkıları ele alınacak.

İstanbul Kitap Fuarı, yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, ARTİST 2008/18. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

http://www.istanbulkitapfuari.com/

--------------------------------------------------------------------------------------------

Önceki senelerde fuara katılan arkadaşlar izlenimlerini yazabilirler mi ? Kitap fiyatlarınının çok çook ucuz olduğunu, fuara gidipte 1 torba dolusu kitapla eve dönen biliyorum. Bu sene bende onlardan birisi olacağım. Fuara gidecek arkadaşlar kendilerini bir süre önceden yazarlarsa fuar alanında bir 7G zirvesi yapabiliriz. smile.gif

Diğer yandan alışveriş konusunda tereddütteyim. Ya Tüyap fuarına gideceğim ya da İdefiks'in fuardan hemen sonra düzenleyeceği ''Sanal Kitap Fuarı'' nı bekleyeceğim. Dün Milliyet'in kitap ekinde Tüyap Fuarı'yla ilgili İş bankası Kültür Yayınları kitapları fuarda %25 indirimli diyordu ki, tabii bu tüm yayın evleri böyle olacak demek değil ama kıllandım açıkçası. İnşallah tüm indirimler bu şekilde olmaz, yoksa elimiz boş döneriz fuardan.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Nov 2 2008, 01:32 AM
İleti #2

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Bu sene fuarda SİYAD'ın da bir standı olacakmış ve önemli sinema yazarları orada olacakmış. Onun da haberini vereyim. whistling.gif

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
Serkeş
mesaj Nov 3 2008, 01:06 AM
İleti #3

Bi garip adem...

Nereden: Gayya Kuyusundan ...
Üye No.: 4,138

QUOTE(BuRnOut @ Nov 2 2008, 01:32 AM) *

Bu sene fuarda SİYAD'ın da bir standı olacakmış ve önemli sinema yazarları orada olacakmış. Onun da haberini vereyim. whistling.gif

Vallaha öğleden sonra SİYAD'ın standına uğradım fakat 2 genç dışında sinema yazarı falan göremedim smile.gif

Fakat saat 16.00'da SİYAD'ın örgütlediği "68 ve Türk Sineması" adlı bir panele katıldım .. Oldukça faydalı bir paneldi. Panelistler: Zeynep Tül Akbay Süalp, Zahit Atam, Muzaffer Hiçdurmaz idi .. Katılımcılar 68 hareketinin bilhassa 3. dünya ülkelerinde yaratmış olduğu sinema akımları üzerinde durdular .. Çok verimli bir toplantıydı benim için ... Zahit Atam, 68 hareketinin ve özellikle İtalyan yeni gerçekçiliğinin Latin Amerika ülkelerinde adeta bir sinematografik devrim yarattığını, ancak ülkemizde Yılmaz Güney müstesna, herhangi bir etki yaratmadığını, bilakis bizdeki yönetmenlerin bu dalgadan tamamen ters bir biçimde etkilenip daha çok sağa kaydıklarını isabetli saptamalarla dile getirdi ...

Muzaffer Hiçdurmaz ise, dönemin Türk sineması üzerindeki inikaslarını, sinema alanındaki ilk sendikal çalışmaları, yönetmenler ve sektör özgülünde değerlendirdi ..

... Özellikle Yeni Sinema dergisindeki enfes sinema yazılarından tanıdığım Z. Atam'ı canlı dinlemek büyük zevkti ...

Bu ileti plansekans tarafından Nov 3 2008, 01:15 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Her zaman sarhoş olmalı! Her şey bunda: Tek sorun bu! Omuzlarınızı ezen, sizi toprağa doğru çeken zamanın korkunç ağırlığını duymamak için, durmamacasına sarhoş olmalısınız. Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun. Baudelaire
+Quote Post
KerKeness
mesaj Nov 3 2008, 05:55 PM
İleti #4

Home Again

Nereden: Emin Değilim
Üye No.: 4,115

Kitap fuarına bende öğretmenlerimle gideceğim.Çok heyecanlıyım!!!
+Quote Post
pospolen
mesaj Nov 3 2008, 10:16 PM
İleti #5

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

Ben de yarın arkadaşlarımla gideceğim; çok heyecanlıyım oleyo.gif O efsanevi indirimleri düşünerek almayı istediğim kitapların listesini yaptım. İki kitabı 5 YTL'ye alırsam, ne mutlu bana oleyo2.gif Bu arada muhtelif yerlerden servisler kalkıyor; hareket saatleri sitesinde yazılı. Yol gözünde büyüyenler için güzel bir seçenek.

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
+Quote Post
Serkeş
mesaj Nov 3 2008, 10:39 PM
İleti #6

Bi garip adem...

QUOTE(pospolen @ Nov 3 2008, 10:16 PM) *

Ben de yarın arkadaşlarımla gideceğim; çok heyecanlıyım oleyo.gif O efsanevi indirimleri düşünerek almayı istediğim kitapların listesini yaptım. İki kitabı 5 YTL'ye alırsam, ne mutlu bana oleyo2.gif Bu arada muhtelif yerlerden servisler kalkıyor; hareket saatleri sitesinde yazılı. Yol gözünde büyüyenler için güzel bir seçenek.

2 kitap 5 YTL'mi? oleyo.gif Bulursan bana da haber ver ... smile.gif

--------------------
Her zaman sarhoş olmalı! Her şey bunda: Tek sorun bu! Omuzlarınızı ezen, sizi toprağa doğru çeken zamanın korkunç ağırlığını duymamak için, durmamacasına sarhoş olmalısınız. Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun. Baudelaire
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 3 2008, 10:45 PM
İleti #7

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

QUOTE(plansekans @ Nov 3 2008, 10:39 PM) *

2 kitap 5 YTL'mi? oleyo.gif Bulursan bana da haber ver ... smile.gif

Öyle bir şey varsa hemen ama hemen 100 milyon bütçe ayırıyorum smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Nov 3 2008, 10:46 PM
İleti #8

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Geçen sene gitmedim, ama ondan önceki senelerde de öyle aman aman bir indirim yoktu. En azından benim almak istediğim kitaplarda. Geçen sene, ideefix'in düzenlediği sanal kitap fuarında ise, çok ciddi indirimler ve promosyonlar vardı. İnternet üzerinden kitap seçmenin kolaylığı da cabası... Bu yüzden, ben sanal kitap fuarını bekliyorum. fool.gif Belki kitap fuarının coşkusunu vermiyor, paneller yok, yazar çizer takımını yakından göremiyorsun... Ama maksat ucuza kitap kapamaksa, bu konuda sanal fuar gerçeğinden daha avantajlı.

--------------------
forum resmi

+Quote Post
pospolen
mesaj Nov 3 2008, 10:58 PM
İleti #9

-
Group Icon

Sahafa 5 YTL haricinde, üzerine İpek Ongun ve benzeri 10 kitap verirsen, ilgili sahafın adresini vereyim oleyo.gif

@BuRnOut,
Evet, sanal kitap fuarları daha avantajlı oluyor. Ama kitaplara dokunmak, onların kokusunu duymak kendi açımdan çok büyük bir zevk. Tabi bunun için kitapçıya da gidilebilir ama dediğin gibi özellikle yazar çizer takımıyla aynı ortamda olmak bir başka oluyor. E bir de insan, eli boş dönmesin istiyor böyle bir ambiyans neticesinde oleyo.gif

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
+Quote Post
Serkeş
mesaj Nov 3 2008, 11:03 PM
İleti #10

Bi garip adem...

QUOTE(pospolen @ Nov 3 2008, 10:58 PM) *

Sahafa 5 YTL haricinde, üzerine İpek Ongun ve benzeri 10 kitap verirsen, ilgili sahafın adresini vereyim oleyo.gif

@BuRnOut,
Evet, sanal kitap fuarları daha avantajlı oluyor. Ama kitaplara dokunmak, onların kokusunu duymak kendi açımdan çok büyük bir zevk. Tabi bunun için kitapçıya da gidilebilir ama dediğin gibi özellikle yazar çizer takımıyla aynı ortamda olmak bir başka oluyor. E bir de insan, eli boş dönmesin istiyor böyle bir ambiyans neticesinde oleyo.gif

İpek Ongun mu? Iyyy oleyo.gif

Ama kitaplara dokunmak, onların kokusunu duymak kendi açımdan çok büyük bir zevk ...

Dokunup alamamak da büyük azap ama, pospolen hanım crying.gif

Ha! Bir de, fuara gidecek arkadaşlar mutlaka yanlarında evden hazırladıkları azıklarını (ekmek arası vb ..) götürsünler oleyo.gif Yeme-içme fiyatları uçmuş .. 1 çay 2 lira .. Biz 4 arkadaş parasızlıktan dolayı fuardaki tatsız tuzsuz simitleri ezdik habire ... oleyo2.gif oleyo.gif

Bu ileti plansekans tarafından Nov 3 2008, 11:04 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
Taurus
mesaj Nov 3 2008, 11:23 PM
İleti #11

Etkin Üye

pospolen'in fuardan dönüşünü merakla bekliyorum. Ayrıca giden arkadaşlar varsa indirimlerin ne civarda olduğunu söyleyebilir mi ? Altın Kitaplar Yayınevi'nden indirimine göre Stephen King - Kara Kule serisi komple almayı düşünüyorum. Netteki en ucuz kitap satan yer olan D.R. internet sitesinde komple seri 115 YTL'ye patlıyor. Bugün Kadıköy Akmar pasajına gidip tek tek soruşturdum. Gene serinin komple fiyatı 115 ile 130 lira arasında değişiyor. Tüyap'ta ciddi bir indirim yoksa ki, İdefiks Sanal Kitap Fuarını bekleyeceğim. Şu seriyi şöyle bir 60-70 liraya alsam çok iyi olurdu. smile.gif
+Quote Post
melih
mesaj Nov 3 2008, 11:39 PM
İleti #12

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

QUOTE(Taurus @ Nov 3 2008, 11:23 PM) *

pospolen'in fuardan dönüşünü merakla bekliyorum. Ayrıca giden arkadaşlar varsa indirimlerin ne civarda olduğunu söyleyebilir mi ? Altın Kitaplar Yayınevi'nden indirimine göre Stephen King - Kara Kule serisi komple almayı düşünüyorum. Netteki en ucuz kitap satan yer olan D.R. internet sitesinde komple seri 115 YTL'ye patlıyor. Bugün Kadıköy Akmar pasajına gidip tek tek soruşturdum. Gene serinin komple fiyatı 115 ile 130 lira arasında değişiyor. Tüyap'ta ciddi bir indirim yoksa ki, İdefiks Sanal Kitap Fuarını bekleyeceğim. Şu seriyi şöyle bir 60-70 liraya alsam çok iyi olurdu. smile.gif

2 sene önce ideefix'in "kitap alana üstüne para veriyoruz" çılgınlığında 73 liraya tüm seti almıştım. Fiyatların artmış olması beni şaşırttı açıkçası. Bence sen yine de bekle sanal fuarı. Kargosu, teslimatı, paket içeriği vs. gibi felaket tecrübeleri bir yana indirimleri her zaman kullanıcı dostu oluyor ideefixin.

Konuya da tamamen fransız kalmayayım. Ben de Ayrıntı'nın Yeraltı serisini tamamlamak istiyorum ama indirim oranlarını yazacak bir babayiğidi harıl harıl aramaktayım rolleyes.gif

--------------------
+Quote Post
Taurus
mesaj Nov 4 2008, 12:10 AM
İleti #13

Etkin Üye

Ekşisözlük'te fuara gidenler izlenimlerini aktarmış. İndirimler genelde %20-25 civarındaymış. En baba indirim ise İthaki Yayınları'nda yapılmış. Ama yüzdesi belirtilmemiş. Gene de fantastik kurgu sevenler yaşadı. pospolen bu iletiyi görürsen senden tek isteğim, İthaki standına uğrayıp komple Zaman Çarkı serisini kaça bırakıyorlarmış, öğrenirsen çok bahtiyar olurum.

## kısaca, böylesine güzel bir fuarı gezme ve bir sürü kitabı biraz olsun ucuza alma fırsatını mutlaka değerlendirmenizi ve bunu mümkünseniz son günü * yapmanızı şiddetle öneriyorum...
son olarak önermek istediğim başka bir şey var ki; eğer zaman çarkı * serisini merak ediyorsanız veya okuyorsanız * ithaki'nin standına bakmanızı feci bir şekilde öneriyorum, ben böyle indirim görmedim arkadaş! ## clap2.gif

inkılap kitabevi %20
doğan kitap %20
iletişim yayınları %20
can yayınları %20
turkiye is bankasi kultur yayinlari %25
oğlak yayınları %30
epsilon yayınevi %20
everest yayınları %25
metis %20
altın kitaplar %20 - %25
imge kitabevi %20
bilgi %20
cumhuriyet %30
okuyan us %30
güncel %30
evrensel basım yayım %30
dost kitabevi %20
taschen %20
nokta %20
agora %30
yapı kredi yayınları %25
varlık %20
kırmızı %30
der %25 - %30
tübitak %15
ntv yayınları*

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yir...bul+kitap+fuari
+Quote Post
pospolen
mesaj Nov 4 2008, 07:16 AM
İleti #14

-
Group Icon

QUOTE(melih @ Nov 3 2008, 11:39 PM) *

Konuya da tamamen fransız kalmayayım. Ben de Ayrıntı'nın Yeraltı serisini tamamlamak istiyorum ama indirim oranlarını yazacak bir babayiğidi harıl harıl aramaktayım rolleyes.gif

Ben serinin yarısını tamamladım ayıptır söylemesi oleyo.gif Ayrıntı'nın yeri bizim okulun orada, gidip oradan alıyorum. 10'dan az kitap alırsan %40, fazla ise %50 indirim uyguluyorlar oradan aldığın takdirde.

Bu ileti pospolen tarafından Nov 4 2008, 07:17 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Nov 4 2008, 07:14 PM
İleti #15

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Tuncel Kurtiz, 06 Kasım 2008 Perşembe günü, saat 13:30’da, Tüyap 27. İstanbul Kitap Fuarı Altın Koza standında sinema yazarı Burçak Evren tarafından kaleme alınan Aktör: Tuncel Kurtiz isimli kitabı, yazar Burçak Evren ile birlikte imzalayacak. Koza A. Ş. tarafından yayınlanan Adana tanıtım kitapları ile Altın Koza Film Festivali Yayınları’nın sergilendiği stand yoğun ilgi görüyor. Altın Koza standı, Çetin Altan, Tuna Kiremitçi, Füsun Önal, Atilla Dorsay ve Agâh Özgüç gibi ünlü isimleri ağırladı. (Sadibey)

--------------------
forum resmi

+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 21st January 2018 - 02:15 PM