IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

11 Sayfa V « < 7 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> "Lost" (2004)
h3llk1ng
mesaj Feb 12 2009, 11:00 PM
İleti #121

H3LLBoSS

Grup: Üyeler
Nereden: Silent Hill
Üye No.: 128

Ellie Faraday'ında annesi değilmiş.

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
salto
mesaj Feb 19 2009, 03:46 PM
İleti #122

Etkin Üye

Üye No.: 549

5x06 ne bölümdü hala tüylerim ürperiyor heyecandan.Sizlerin yorumları ne olacak çok merak ediyorum.

--------------------
ALTYAZILARIN EFENDİSİ YEDİNCİ GEMİ
+Quote Post
MaXuT
mesaj Mar 22 2009, 03:04 PM
İleti #123

Üye
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 3,444

Dizi 5. sezonda bilimsel bir havaya büründü. Bu yüzden çoğu kişi olanlara bir anlam veremeyip 'Lost saçmaladı.' gibi yorumlar yapıyor; en azından kendi sitemde öyle görüyorum. smile.gif

(Sadece bir teoriden ibarettir..)

Özellikle son bölümde (05x08 ve 05x09) dizideki zamanın lineer olmadığını gözümüzün içerisine soktular. Eğer lineer olsaydı Sun ve Lapidus'a barakalara gelip gördükleri 1977'ye ait resim aslında sürekli orada olacaktı ve 815 adaya düştüğünde Others Jack'in, Kate'in ve diğerlerinin Dharma çalışanı olduklarının farkına varacak ve bu bir kaos ortamının doğmasına neden olacaktır. Ama durum böyle değil malesef. Eğer dikkatli bakarsanız Sun ve Lapidus barakalara geldiklerinde Dharma dönemine ait bir tabela görüyorlar. Biz biliyoruz ki Others Dharma üyelerini öldürdükten sonra barakalara yerleşti ve Dharma'ya ait tabela, resim vb. şeyleri kaldırdı. Sonrasında ise Black Smoke gelip barakaların yanında Keamy'nin ekibine küçük bir zaiyat verdi. Sonrasında ise malum, barakalar terk edildi. Yani Sun, Lapidus ve 316 bizim seyrettiğimiz geçmiş ve gelecekten farklı bir ortamdalar. Yani alternatif bir gelecekteler. O yüzden 1977'de fotoğraf çekilmeden Sun o fotoğrafı görüyor.. Bu teori Faraday'ın Charlotte'i henüz 'adaya gelmeme' konusunda uyarmadığı halde Charlotte'in 'beni uyaran kişi sendin' demesini, Locke henüz Widmore'la tanışmamışken Widmore'un onu tanımasını (vs..) açıklıyor..

+Quote Post
sson
mesaj Apr 9 2009, 06:31 PM
İleti #124

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

Yanlışım varsa biri düzeltsin, ne de olsa üzerinden uzun zaman geçti. 1. sezondan bir bölümle alakalı olmasına rağmen 5x12'yi de kısmen ilgilendirdiği için spoiler içinde veriyorum:

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
1. sezon 16. bölümde Sawyer ailesini mahveden kişiyi Avustralya'da ararken yanlış adamın canına kıymıştı. Daha sonra John sayesinde doğru kişiyi de öldürdü, o ayrı konu. Ancak nedense bu eylemi yüzünden kara duman nezdinde hesaba çekilmedi. Sawyer'ın durumunun Eko ya da Ben'inkinden ne farkı var? Sevilen bir karaktere kıymak zor geldiği için midir ki bilerek ya da farkında olmayarak hikâyede böyle bir açık bırakılma riski göze alınmıştır? Aynı soru Kate ve Sayid için de uyarlanabilir aslında. Kara duman tarafından hesaba çekilme kıstası nedir merak ediyorum.

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
dudu
mesaj Apr 13 2009, 08:45 PM
İleti #125

Yeni Üye
*

Üye No.: 872

Ben, adadaki lider konumundaydı bu görevi Locke'a devredene kadar. Her önüne geleni yargılamaz herhalde ada. Widmore'un adadan kovulması nasıl oldu henüz öğrenemedik ama Ben'den önce lider oydu. Sanırım o da bir şekilde yargılandı ve ceza olarak adadan kovuldu. Şimdi Ben yargılandı ve tam bir ceza almadı aslında ama Locke'u izlemesi söylendi.

Eko'nun durumu ise yargılanma değildi bence. Onu bunlardan ayırmak gerek.
+Quote Post
h3llk1ng
mesaj Apr 14 2009, 06:25 PM
İleti #126

H3LLBoSS

Nereden: Silent Hill
Üye No.: 128

Şöyle bir resim buldum, paylaşayım dedim :

forum resmi

--------------------
forum resmi
+Quote Post
NeOsiris
mesaj Apr 14 2009, 06:36 PM
İleti #127

Üye
**

Üye No.: 2,823

dizide alternatif gelecek diye bir şey olduğunu zannetmiyorum.

--------------------
Yapayalnız, korkunç iğrençlikleri içinde yapayalnız insanlar sokaklarda koşuşacak; gözleri bir yere dikili, dertlerinden hem kaçıp hem onu içlerinde taşıyarak, ağızları açık, kanatlarını çırpan dil-böcekleriyle önümden yorgun argın geçecekler. O zaman katıla katıla güleceğim; gövdem, düğün çiçekleri ve kasımpatıları gibi açılan ne idüğü belirsiz pis kabuklarla kaplı olsa bile güleceğim. Sırtımı bir duvara dayayıp önümden geçtikleri sırada, 'Biliminiz nerede? Hümanizminiz ne oldu? Düşünen kamış onurunuzdan ne haber?' diye haykıracağım. Jean-Paul Sartre
+Quote Post
hayyam
mesaj Apr 18 2009, 03:23 AM
İleti #128

Etkin Üye

Üye No.: 3,393

Bir filozof, bir psikolog, bir sosyolog, bir antropolog, bir mistik, bir vs. vs.den oluşan beyin takımı bir araya gelse ve bir dizi senaryosu yazmaya kalksa ne olur? Normalde saçma sapan birşey çıkması lazım ortaya. Hele ki bunu Holüvud yapıyorsa, orijinal bir şeyler çıkma ihtimali daha düşüktür. Ama nasıl olmuşsa, bu dizinin senaristleri her kimse, işlerini muhteşem yapıyorlar ve beni tekrar tekrar kendilerine hayran bırakıyorlar. Binlerce örnek sayabilirim ama en son, 5*12'de, Locke'un B. Linus'u peşine takıp tapınağa götürürken aralarında dönen "nereye gidiyoruz" diyaloğu var ki, beni bir kez daha benden almıştır. Yahu arkadaş, Hegel de mi okudunuz? En basit sahnelerde "yöneten-yönetilen" ilişkisi üzerine böyle güzel şeyleri nasıl yazıyorsunuz? Ne yalan söyleyeyim, Lost, bir dizi olarak çıtayı çok yükseltmiştir ve aşılabilmesi bence güçtür.

Bu ileti hayyam tarafından Apr 18 2009, 03:24 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Gazeteci: Pasolini size ne dedi?

Godard: Bana salak dedi.
+Quote Post
reel
mesaj Apr 23 2009, 04:42 PM
İleti #129

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Wired
Üye No.: 13

Bir hafta ara veren Lost'un yeni promosuyla sezon finali belli oldu diyebiliriz. İzlemek isteyenler için spoiler kutucuğuna bir tık.

Bu arada Dan'in promoda söylediği pek ilginç hani. :merakettiripzorlapromoyuizletmesmiley:

Anyone of us can die, Jack!!!
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj May 7 2009, 09:25 PM
İleti #130

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 163

2. Sezon finalinde Desmond anahtarı çevirince kuğu istasyonu patlayarak kaybolmuş ve 108 dakikada bir basılması gereken düğmeye artık gerek kalmamıştı. Benim tahminim Jughead 2. sezon finalinde Desmond tarafından patlatıldı. Kuğu istasyonuna patlama kapakları olduğunuda hatırlarsınız, ayrıca birde radyasyon elbisesi vardı, benim tahminim Jughead Kuğu istasyonunun altına gömüldü. Kuğudaki gücün açığa çıkma ihtimaline karşı enerjiyi yok etmek için kullanılmak üzere oraya konulmuştur.

Belki Richard'ın yapacağı birşey yada başka bir olay sonunda Jack ve Sayid Jughead patlatamıycak Eloise Hawking de Diğerlerinin liderliğinden atılıcak yada manivelayı çekerek adadan ayrılmak zorunda kalacak yerinede Charles Widmore geçicek.

Diğer bir tahminimde 1977 deki kalan kahramanlarımız sezon finalinde kendi zamanlarına değilde daha geçmişe gidecekler, benim tahmin ettiğim zaman heykelin yapıldığı zaman olacaktır, böylece adanın geçmişi ve sırrıda 6. sezonda ortaya çıkıcaktır.

Eğer Jacop bizimkileri çocukluklarında ziyaret ettiyse Jacop aslında Richard olabilir. Hatırlarsanız 4x11 de Richard Lock'u küçükken ziyaret etmiş ve ona bazı eşyalar göstererek bunlardan hangisi senin demişti. O eşyalardan bazıları Beyzball eldiveni, eski bir kitap, cam bir tür içerisinde ilaç benzeri birşey, bir pusula, bir çizgi roman ve bir bıçak.

Buradaki pusula hepinize tanıdık gelmiştir herhalde. O sahnede Lock bıçağı seçince Richard sinirlenip o sana ait değil diyerek eşyaları toplamıştı.

Hatırlarsanız o bölümde birde Lock'un çizdiği bir resim vardı, yerdeki bir mazgaldan çıkan duman kel ve kepçe kulaklu birinin başına doğru geliyordu. Benjamin'in kara dumanla karşılaştığı zaman bu resmi hatırladım.

+Quote Post
reel
mesaj Jun 9 2009, 03:25 AM
İleti #131

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Wired
Üye No.: 13

Olacağı buydu. Sonunda Lost, Hitler'i de zıvanadan çıkardı. (Zaten çıkmıştı da. Bir geri dönüp Lost için tekrar zıvanadan çıktı diyelim.) fool.gif

+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Jun 9 2009, 09:58 AM
İleti #132

Etkin Üye
Group Icon

Harika olmuş flaugh.gif

İnsanların haykırmak istediklerini Hitler dile getirmiş.
+Quote Post
Caesar
mesaj Jul 8 2009, 11:59 AM
İleti #133

Etkin Üye

Nereden: İZMİR
Üye No.: 427

+Quote Post
salto
mesaj Jan 13 2010, 03:31 AM
İleti #134

Etkin Üye

Üye No.: 549

Bunca zaman bu başlık epey ilgisiz kalmış.ABC.com da lost un final sezonunun başlangıç tarihi olarak 2 Şubat denilmiş.Az kaldı soruların yanıt bulmasına.

--------------------
ALTYAZILARIN EFENDİSİ YEDİNCİ GEMİ
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Feb 4 2010, 02:37 PM
İleti #135

Etkin Üye
Group Icon

Güzel bir sezon açılışıydı, birkaç şey kafama takılsada busefer çoğu şey bana daha net gibi geldi.

Özellikle açılış sahnesi bana uçak düşmeseydi böyle olucaktıdan ziyafa Flashforward gibi geldi, yani son bölümden sonra zaman değişiyor, ada batıyor ve uçak hiç düşmemiş oluyor böylecede konu 6. sezon 1. bölüme bağlanıyor.

Bu sonuca nereden vardın derseniz Desmon'un uçak da görünüp kaybolmasından, ayrıca Jack'in boynundaki yaradan.

Desmond uçakda Jack ile konuşup elini sıkıyor sonrasında da ortadan kayboluyor, benzer bir hareketi 5. Sezon finalinde Jacob yapmıştı, Desmond'un bazı güçleri olduğunu biliyoruz, yani Desmond Jacob'ın oğlu bile olabilir smile.gif (intikamını almaya geldim baba flaugh.gif)

Bundan sonra çarşambayı iple çekiyoruz flaugh.gif
+Quote Post

11 Sayfa V « < 7 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic
3 kullanıcı bu başlığı okuyor (3 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2020 - 04:05 AM