IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

8 Sayfa V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dilimin Ucunda, Adını hatırlayamadıklarınız...
baronio
mesaj Jun 9 2007, 05:44 PM
İleti #1

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Away
Üye No.: 3

Arkadaşlar adını hatırlayamadığım bir film var. Yaşlıca bir adam, zamanında S.S. Nazi Subay'ı olarak görev yapmış. Bir de genç bir çocuk bunu şikayet etmekle falan tehdit ediyor. Sanırım Stephen King'in bir romanından uyarlamaydı ama emin değilim. smile.gif

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Funkster
mesaj Jun 9 2007, 06:10 PM
İleti #2

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

Apt Pupil (1998)
Stephen King romanından Brandon Boyce'un senaryolaştırdığı, Bryan Singer'ın yönettiği başarılı bir gerilim. Nazi tarihine ve hikayelerine ilgi duyan lise öğrencisi Todd, evlerinin yakınında yaşayan eski nazi subayı Kurt Dussander'ı keşfeder. Ona kendisini ihbar etme tehditi ile şantaj yapar. Amacı ondan gerçek nazi hikayeleri dinlemektir.

Brad Renfro ve Ian McKellen'ın gayet iyi uyuştuğu film, tipik Stephen King sürükleyiciliği ile ilerliyor. Etkileyici sahneler ve diyaloglar mevcut. (Kediyi öldürme teşebbüsü, Dussander'in nazi üniforması giydiği bölüm, evsiz adam ve güvercin cinayetleri vs.) Tabi ki çok daha iyi King uyarlamaları izledik ama Apt Pupil de vasatın üzerinde bir film. Kısa rollerle David "Friends" Schwimmer ve benim çok sevdiğim Elias Koteas'ı görmek de mümkün oldu. 10/6

...demişim zamanında. Şimdi de benim hatırlayamadığım bir film olacak değil mi? Sıra bende. Yok, o Bu Sahne Hangi Filmden? bölümüydü. fool.gif

Bu ileti Funkster tarafından Jun 9 2007, 06:25 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
baronio
mesaj Jun 9 2007, 06:18 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Teşekkürler Funkster, gece rahat bir uyku beni bekliyor. oleyo2.gif

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Jun 17 2007, 09:33 PM
İleti #4

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

IMDB'deki bütün Joe Pesci filmlerini aramıştım teker teker ama bulamamıştım bir türlü. Ya gözden kaçırıyorum, ya da bu film IMDB'de yok smile.gif IMDB'de olmaması da mümkün değil öyle bir filmin. Joe Pesci zengin bir gayrimenkul sahibinin oğlu. Bir mahalledeki bütün evler onların. Hepsinden kira toplama işiyle de Joe Pesci ilgileniyor. Fakat kiracıların evlerle ilgili sorunlarıyla hiç ilgilenmiyor. Kiracılar Joe Pesci'yi mahkemeye veriyorlardı sanırım. O kısmı tam hatırlamıyorum. Mahkeme de ceza olarak kiraya verdikleri apartman dairelerinden birinde belirli bir süre kalma cezasına çarptırıyor flaugh.gif Yanılmıyorsam Cine5'te izlemiştim zamanında. Bu filmin adını hatırlayan varsa beri gelsin smile.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
213
mesaj Jun 17 2007, 09:48 PM
İleti #5

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 17

@hasta, aradığın film bu: The Super (1991)
Ben de Cine5'te izlemiştim bunu. smile.gif

--------------------
sometimes... you've just got to rock...
+Quote Post
hasta
mesaj Jun 17 2007, 11:16 PM
İleti #6

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Teşekkürler 213 friends.gif

Filmin IMDB puanı 4.9'muş. Ayıp etmişler smile.gif İzlediğim en iyi komedi filmlerinden biriydi. Komedi filmlerine her yerde olduğu gibi (örnek: Oscar) IMDB'de de haksızlık ediyorlar.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
baronio
mesaj Jun 19 2007, 12:51 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Arkadaşlar sizlerden imkânsızı isteyeceğim ama bir ümit bir de sizlere sorayım. Çocukluğumda TRT2'de izlediğim bir film vardı. Pazar öğleden sonraydı hiç unutmam. İngiltere'nin veya o tarz bir ülkenin kırsalında şato gibi devasa bir ev. Bir aile veya tek biri hatırlamıyorum. Oradan gitmeye çalışıyor ama yol labirent gibi ve her halükârda eve geri çıkıyor. Hiçbir şekilde kurtuluş yok o evden.

Evde bir havuz var, biri yüzerken havuzun üstü kapanıyor camla. Boğulup ölüyor karakterlerden biri. İnanılmaz gerildiğimi çok net hatırlıyorum. Muhtemelen şimdi izlersem burun kıvırırım, çünkü epey eski bir film. Ama yine de belki o günleri tekrar hissedebilirim diye izlemek istiyorum.

Dilimin ucunda ama çıkmıyor...

--------------------
+Quote Post
hotaru
mesaj Jun 19 2007, 05:29 PM
İleti #8

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 73

QUOTE(baronio @ Jun 19 2007, 01:51 AM) *

Arkadaşlar sizlerden imkânsızı isteyeceğim ama bir ümit bir de sizlere sorayım. Çocukluğumda TRT2'de izlediğim bir film vardı. Pazar öğleden sonraydı hiç unutmam. İngiltere'nin veya o tarz bir ülkenin kırsalında şato gibi devasa bir ev. Bir aile veya tek biri hatırlamıyorum. Oradan gitmeye çalışıyor ama yol labirent gibi ve her halükârda eve geri çıkıyor. Hiçbir şekilde kurtuluş yok o evden.

Evde bir havuz var, biri yüzerken havuzun üstü kapanıyor camla. Boğulup ölüyor karakterlerden biri. İnanılmaz gerildiğimi çok net hatırlıyorum. Muhtemelen şimdi izlersem burun kıvırırım, çünkü epey eski bir film. Ama yine de belki o günleri tekrar hissedebilirim diye izlemek istiyorum.

Dilimin ucunda ama çıkmıyor...

Bu filmi ben de hatırlıyorum, seyrederken oldukça gerilildiğimi de hatırlıyorum. Ancak ben de ismini hatırlamıyorum maalesef.sad.gif Bir-iki eklemede ben yapayım da belki bir hatırlayan çıkar. smile.gif

Yaşlı ve ölüm döşeğinde olan birinin, akrabalarının bir araya geldiği bir malikeneydi sanırım. Hikayemizin kahramanları bir çiftti. (karı-koca veya sevgili) Bir araya gelenler kadının akrabalarıydı ve kadın ilk defa ailenin arasına katılıyordu. Tüm aile bireylerinin parmağında ailenin sembolu olan bir yüzük vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ya da en azından kadına böyle bir yüzük veriliyordu. Herkes bir araya geldikten sonra, evde aile bireyleri teker teker ölmeye başlıyordu. Ölümlerden en net hatırladıklarım, söylemiş olduğun, havuzun camla kapanması sonucu bir kızın boğularak ölmesiyle; ayna karşısında saçını tarayan bir kadının, aynanın parçalanıp vücuduna saplanması sonucu ölmesi. Bir de hatırladığım kadarıyla ölümler cinayet olarak değerlendirilemiyordu, buna dair net deliller yoktu.

Garip olaylar peş peşe olunca çift malikaneyi terk etmeye çalışıyor; ancak arbalarıyla dönüp dolaşıp evin önüne geliyorlardı. Üstelik daha önce polislerin gelip gitmiş olmasına rağmen, onlar evi terk edemiyordu. Malikane ormanlık bir bölgenin içindeydi. Daha sonra kadın durumu yavaş yavaş kabullenmeye başlıyor, adam ise olayı çözmeye çalışıyordu.

Neyse daha fazla devam edersem filmin sonunu da söyleyeceğim, burada bırakayım. happy.gif

+Quote Post
Funkster
mesaj Sep 2 2007, 05:32 PM
İleti #9

Etkin Üye
Group Icon

1990'lara ait bir Macar filmiydi. Bir genç sebepsiz yere babasını öldürüyordu. Yakalanıp yakalanmadığını hatırlamıyorum ama flashbacklerde aslında babasının hiç de suçsuz olmadığını anlıyorduk. Filmin yerli veya yabancı adını bilmediğimden hiçbir bilgiye ulaşamıyorum. Aklımda da sadece bunlar kalmış.. sad.gif

--------------------
+Quote Post
liber arce
mesaj Sep 2 2007, 05:54 PM
İleti #10

^
**

Nereden: Moskova
Üye No.: 100

QUOTE(Funkster @ Sep 2 2007, 06:32 PM) *

1990'lara ait bir Macar filmiydi. Bir genç sebepsiz yere babasını öldürüyordu. Yakalanıp yakalanmadığını hatırlamıyorum ama flashbacklerde aslında babasının hiç de suçsuz olmadığını anlıyorduk. Filmin yerli veya yabancı adını bilmediğimden hiçbir bilgiye ulaşamıyorum. Aklımda da sadece bunlar kalmış.. sad.gif

Şu olabilir mi acaba?

IMDB
Céllövölde (1990)

Directed by: Árpád Sopsits
Genre: Crime / Drama
User Rating: 7.2 / 10 (15 votes)
Runtime: 87 min
Awards: 1 win
Cast: Zoltán Lengyel, Judit Danyi, Lajos Kovács, Lili Monori

--------------------
...Bir de başımdaki şarap dumanları!
+Quote Post
Funkster
mesaj Sep 2 2007, 07:09 PM
İleti #11

Etkin Üye
Group Icon

Yemin ederim bu! Filmin ismi de neden hatırlayamadığımı açıklıyor sanırım. flaugh.gif Çok teşekkür ederim liber arce.. flowers.gif

--------------------
+Quote Post
myso
mesaj Sep 3 2007, 01:00 PM
İleti #12

Üye
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 317

Televizyonda(cnbc-e) bi sahnesini izlediğim filmin tamamını izlemek istiyorum, ama ismini bilmiyorum.

Moritz Bleibtreu oynuyordu. Onunla aynı yaşlarda biriyle(Arkadaşı yada akrabası olabilir.) bi mağazanın önünde, suratlarını cama dayamak suretiyle şaklabanlık yapıyorlardı. Kameradan da kendilerini izliyorlardı. Moritz Bleibtreu'un almak istediği bir kamera vardı. Kameranın stop-motion çekme özelliği vardı.
Bu kısımdan sonra zapping kurbanı oldum.

Hatırlayan çıkmazsa Moritz Bleibtreu'un filmografisini taramaya başlıycam artık. sleep.gif
+Quote Post
liber arce
mesaj Sep 3 2007, 01:14 PM
İleti #13

^
**

Nereden: Moskova
Üye No.: 100

IMDB
Solino (2002)

Directed by: Fatih Akin
Genre: Drama / Comedy
Plot Outline: In the sixties Romano Amato, his wife Rosa and their two sons Giancarlo and Gigi emigrate from Solino...
User Rating: 7.3 / 10 (946 votes)
Runtime: 124 min
Awards: 3 wins
Cast: Christian Tasche, Barnaby Metschurat, Tiziana Lodato, Antonella Attili

Muhtemelen budur. Sinema meraklısı İtalyan çocuğun büyümesini bekleyemeden kapatmıştım TV'yi.

--------------------
...Bir de başımdaki şarap dumanları!
+Quote Post
myso
mesaj Sep 3 2007, 01:35 PM
İleti #14

Üye
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 317

Teşekkürler liber arce. clap2.gif
Belki ben beğenirim. smile.gif
+Quote Post
wincih
mesaj Sep 23 2007, 01:15 AM
İleti #15

YOU WILL NEVER WALK ALONE!....
**

Üye No.: 393

Benim aradığım film daha da kötü. Türkçe adı Beni Mutfakta Kimse yenemez. Oyunculardan biri Steven SEAGAL ama filmi bir türlü bulamıyorum. sad.gif

İmdb ye baktım mutfakla ilgili bir şey yok!....

Neyse Seagal bir ahçıyı canlandırıyor ama hatırlamadığım bir sebeple başı belaya giriyor gerisi malum. Ama izlediğim en iyi dövüş sahnelerine sahip filmlerden birisi.

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Özellikle satırı düşmanının dizine geçirdiği sahne mükemmeldir

--------------------
forum resmi
+Quote Post

8 Sayfa V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 18th November 2019 - 12:41 AM