IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nefret Ettiğiniz Reklamlar, İnsanı yaşamaktan soğutan reklamlar...
KıvılcımArduc
mesaj Jun 3 2009, 07:30 PM
İleti #1

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Ankara
Üye No.: 163

Seda Sayan'lı Pepsi reklamı kadar nefret ettiğim bir reklam yok. Özellikle 10 bin TL muhabbeti var ya, sanki burası Amerika, madem saçmalayacaksın mantıklı bir şey saçmala. Özellikle en sonunda Seda Sayan "Pepsi Yaşatır Seni" diye anlamsız bir şey söyleyip koca koca gözleri ile kameraya bakıyor ya, bir de o çocuğun Pepsi içerkenki muhabbet yok mu, arkadan ıhhh hıııııııh diye efekt yapması yok mu, o an televizyonu pencereden aşağı atıp Kablo TV hattını söktükten sonra evi ateşe verip alevlerin ortasında gözlerimi oymak istiyorum.

Bundan sonra ne Pepsi içerim ne de evime sokarım.

Bu ileti hasta tarafından Jun 4 2009, 12:48 AM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Harvey Dent
mesaj Jun 3 2009, 08:02 PM
İleti #2

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Editör
Üye No.: 4,564

Malum markanın browni relamlarına fitil oluyorum. Reklam kızlarının browniyi ağzıyla değilde burnuyla yemeye çalışırken azına yüzüne bulaştırması midemi bulandırıyor. evil.gif
Forum resmi Forum resmi

--------------------
+Quote Post
RoXoN
mesaj Jun 3 2009, 08:25 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Kılıncın kınından
Üye No.: 2,130

Geçenlerde kanalın birinde bir program izliyorum. Reklamlar çıktı. Bir sucuk reklamı, bir pastırma reklamı, bir sucuk, bir pastırma, sucuk, pastırma, .... Onar kez dönmüştür reklamlar. evil.gif evil.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Jun 4 2009, 12:46 AM
İleti #4

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Ben de "reklamın iyisi kötüsü yoktur" yalanından nefret ederim flaugh.gif Beceriksiz reklamcıların uydurdukları bir şey olsa gerek bu. En başarısız reklamlar konusunda Fanta'yla kimse yarışamaz herhalde.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
ayhanozbekk
mesaj Jun 4 2009, 07:03 AM
İleti #5

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 4,861

Bir ara Pınar süt reklamında çok önemli bir detay yakalamışlardı. Sütü paket hale getirirken neler yaptıklarını anlattıktan sonra "Bütün bunlara rağmen dünyanın en kaliteli ikinci sütüyüz. Birincisi anne sütü" demişlerdi.

Sonra herkes atladı.
- Bebeklerden ilhan aldık.
- Annelerden ilham aldık.
- Sevigi kadar.....bilmem ne.

Aman allahım resmen ööööö' geldi.

Benim en nefret ettiğim reklam;

Hangi bankanın alduğunu hatırlamıyorum. Sanırım Akbank reklemıydı.

-Amerikalı geliyor : Cep telefonunu biz icat ettik diyor.
-Japon geliyor: Telefonu biz küçülttük diyor
-Türk geliyor: Onunla bankadan kredi çekmeyi biz düşündük diyor.

Bu reklemdan nefret ediyorum. Belki bana katılmazsınız ve de belki ben fazla paranoyaklık yapıyorum. Ama : Bureklemda halkıma net bir hakaret ve aşağılama var diye düşünüyorum. Yani bana deniliyorki

"sen hiç bir şey icat edemezsin , geliştiremezsin , insanlığada bir şey sunamazsın. Sadece tüketirsin. Bor para alıp yan gelip yatarsın. Sende hiç bir şey olmaz . Boşuna uğreşma"
+Quote Post
R0BlN
mesaj Jun 4 2009, 07:15 AM
İleti #6

Puck:Robin
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Sinema salonunda film başlamadan önce bazen yarım saate kadar çıkan reklamların topundan neffffret ediyorum evil.gif

Hadi TV reklamlarını anlıyorum, sonuçta TV'lerin tek geliri reklam. Ama sinemaya parayı bastırıp gelmişim. O avaz avaz bağıran, iğrenç görüntü kalitesi(zliğ)inde, çarpık çurpuk aspect ratio'lu reklamları bana izletip eziyet etmeye ne hakkın var evil.gif

TV'lerde reklam kuşağına girildiğinde sesin kulakları sağır edecek kadar yükselmesinden de ayrıca nefret ediyorum evil.gif

--------------------
+Quote Post
cb_spike
mesaj Jun 4 2009, 10:58 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 1,218

Avea Teknopark!!!
+Quote Post
hasta
mesaj Jun 4 2009, 06:42 PM
İleti #8

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

QUOTE(ayhanozbekk @ Jun 4 2009, 08:03 AM) *

Bu reklemdan nefret ediyorum. Belki bana katılmazsınız ve de belki ben fazla paranoyaklık yapıyorum. Ama : Bureklemda halkıma net bir hakaret ve aşağılama var diye düşünüyorum. Yani bana deniliyorki

"sen hiç bir şey icat edemezsin , geliştiremezsin , insanlığada bir şey sunamazsın. Sadece tüketirsin. Bor para alıp yan gelip yatarsın. Sende hiç bir şey olmaz . Boşuna uğreşma"

Bu konuda size sonuna kadar katılıyorum. Sadece bu reklamda değil, birçok reklamda ulusal duygularımızı aşağılayan birçok öğeye rastlıyoruz. Benim de en çok sinirlendiğim tabirlerden biri "üstün Alman teknolojisi". Böyle bir tabir bir reklamda niye kullanılır ki? Bu reklamların hedef kitlesi kendi ülkesiyle kompleksi olan kişiler mi? Son dönemden örneği, Demir Bükey isimli insanlara gündüz far açtıran acayip insanın oynadığı LPG sistemi reklamı. Reklamın sonunda gevrek sesiyle "İtalyan işi" diye bir ekleme yapıyor, çok gerekliymiş gibi! LPG lan bu, İtalyan'ı Türk'ü olur mu bunun? flaugh.gif Ferrari bile İtalyan olduğunu bu kadar vurgulama hakkını görmüyordur kendinde.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
Shoother
mesaj Jun 7 2009, 03:55 AM
İleti #9

Yorgun Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 9

Konuyu biraz saptırmış gibi olacağım ama size kesinlikle katılmıyorum. Reklam çok kötü o kısmı geçtim zaten de bize denilen "sen hiç bir şey icat edemezsin , geliştiremezsin , insanlığada bir şey sunamazsın. Sadece tüketirsin. Bor para alıp yan gelip yatarsın. Sende hiç bir şey olmaz . Boşuna uğreşma" ifadesini bir hakaret olarak değil gerçekten çok güzel gözlem olarak yorumladım. Farklı Türkiye'lerde mi yaşıyoruz biz? Benim yaşadığım Türkiye'de bir şey keşfeden bir şey bulan birileri yok çünkü.

QUOTE(ayhanozbekk @ Jun 4 2009, 05:03 AM) *

Bir ara Pınar süt reklamında çok önemli bir detay yakalamışlardı. Sütü paket hale getirirken neler yaptıklarını anlattıktan sonra "Bütün bunlara rağmen dünyanın en kaliteli ikinci sütüyüz. Birincisi anne sütü" demişlerdi.

Sonra herkes atladı.
- Bebeklerden ilhan aldık.
- Annelerden ilham aldık.
- Sevigi kadar.....bilmem ne.

Aman allahım resmen ööööö' geldi.

--------------------
eskiyi özledim :(
+Quote Post
kadihan
mesaj Jun 8 2009, 04:21 PM
İleti #10

Üye
**

Üye No.: 4,739

QUOTE(Shoother @ Jun 7 2009, 03:55 AM) *

Konuyu biraz saptırmış gibi olacağım ama size kesinlikle katılmıyorum. Reklam çok kötü o kısmı geçtim zaten de bize denilen "sen hiç bir şey icat edemezsin , geliştiremezsin , insanlığada bir şey sunamazsın. Sadece tüketirsin. Bor para alıp yan gelip yatarsın. Sende hiç bir şey olmaz . Boşuna uğreşma" ifadesini bir hakaret olarak değil gerçekten çok güzel gözlem olarak yorumladım. Farklı Türkiye'lerde mi yaşıyoruz biz? Benim yaşadığım Türkiye'de bir şey keşfeden bir şey bulan birileri yok çünkü.

"Türkiye'de bir şey keşfeden bir şey bulan birileri yok çünkü." Bu sözünüz nekadar dogruda olsa bunun hep böyle olmasimi gerekiyor, zaten bu bu böyledir deyip kösemize cekilip oturmakmi lazim?

Ben yurtdisinda yasayan bir vatandas olarak bizim seyrettigimiz reklamlari (Türk kanallarinda) seyretseniz herhalde tv seyretmeyi birakirdiniz. (sonunda benim yaptigim gibi)

Bu ileti kadihan tarafından Jun 8 2009, 04:21 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Shoother
mesaj Jun 8 2009, 07:43 PM
İleti #11

Yorgun Üye
Group Icon

Üye No.: 9

Maalesef yurtdışındaki Türk kanallarında yayınlanan reklamları görme eziyetine katlandım. Söylediğinizi çok iyi anlıyorum smile.gif.

Uzun bir süre önce ben de "televizyon izleme" olayını bıraktım. Spesifik şeyleri izlemek için televizyonu halen kullanıyor olsam da (bu aralar hasta'nın gazıyla NBA playoff finallerini izliyorum mesela) kimi zaman bu garipliklere rastlıyorum.

Dediğinizde de çok haklısınız, maalesef "toplum olarak" bir şeyler üretmeye ya da olaylara bu şekilde yaklaşmaya çok yatkın değiliz. Birşeyler bulanlar edenler elbette var (aselsan, kimi doktorlar/mühendisler filan üretmeye endeksli çalışsa da münferit olaylar smile.gif. Umarım bir gün toplum olarak üretmeye dönük çalışmaya başlarız. Şimdilik "madenci, köylü, Allah Allah, wololoo" tadında nereye tıklanırsa o görevi yapan insanlar modundayız.

Ancak beyin göçü devam ettiği sürece pek de kolay olabileceğini sanmıyorum bunun. Yaptığım şeyden dolayı, bu sitedeki birçok arkadaş gibi potansiyel beyin göçlerinden birisiyim. Eğer olur da gidemezsem, bu istemediğimden değil, ya çok zor geldiğinden ya da yapamadığımdan olur. Türkiye'de daha fazla para kazanacak olduğumu bilsem de, maalesef yaşam şartları, toplum baskısı vb. sebepler yurtdışını çok daha yaşanır bir yer haline getiriyor. Maalesef buraların yaşanır yeri kalmadı. Umarım zamanla değişir.

Sevgiler

--------------------
eskiyi özledim :(
+Quote Post
Lancelot
mesaj Jun 8 2009, 08:14 PM
İleti #12

Etkin Üye

Nereden: Symrna
Üye No.: 1,211

QUOTE(hasta @ Jun 4 2009, 07:42 PM) *

Bu konuda size sonuna kadar katılıyorum. Sadece bu reklamda değil, birçok reklamda ulusal duygularımızı aşağılayan birçok öğeye rastlıyoruz. Benim de en çok sinirlendiğim tabirlerden biri "üstün Alman teknolojisi". Böyle bir tabir bir reklamda niye kullanılır ki? Bu reklamların hedef kitlesi kendi ülkesiyle kompleksi olan kişiler mi? Son dönemden örneği, Demir Bükey isimli insanlara gündüz far açtıran acayip insanın oynadığı LPG sistemi reklamı. Reklamın sonunda gevrek sesiyle "İtalyan işi" diye bir ekleme yapıyor, çok gerekliymiş gibi! LPG lan bu, İtalyan'ı Türk'ü olur mu bunun? flaugh.gif Ferrari bile İtalyan olduğunu bu kadar vurgulama hakkını görmüyordur kendinde.

Sevgili hasta olur.. Lpg dönüşüm sistemlerini ilk italyanlar icat ettikleri için dünyada bu konuya en vakıf adamlar olmaları normal. Ancak daha vahim bir konu var bu mevzuda anlatmadan geçemeyeceğim.

Sene 1974 izmir sevgili dayım ilk otomobilini alır. 1974 Model bir Murat 124.. Eşi bir italyan bankası olan Banko Di Roma nın izmir şubesinde çalışmaktadır ( Şimdi bu banka yok burada) Yengemin iş arkadaşlarından biri olan Stefano adlı bir zat dayıma der ki.

Abi gel senin arabaya tüp takalım.. Dayım dumur olur ne tüpü der. Stefano bildiğin mutak tüpü der. Sene 1974.. Nasıl olur len o iş derken bizimki anlatmaya başlar. Stefano izmirde onlarca arabaya bu mutfak tüplerinden taktığını ve arabaların yollarda dolandığı söyler. Dayım da deli misin der Stefano yu kovalarcasına gönderir. Neticede 74 Model 124 kıymetlidir o zamanlar. Şimdi benim eseas kıllandığım mevzu Stefanelli denen meşhur italyan lpg dönüşüm kitleri üreten firmanın bu Stefano ile ilgisi olup olmadığıdır smile.gif

Bu arada benim de nefret ettiğim reklam Var mı Nazoooo gibisiii........ serisi reklamlardır. Arz ederim
+Quote Post
Bruna Da Salegre
mesaj Jun 9 2009, 12:37 AM
İleti #13

Üye
**

Üye No.: 4,313

Büyükler tarafından seslendirilen bebeklerin oynadığı tüm reklam filmlerinden nefret ediyorum whip.gif Çoluktan çocuktan soğutuyorlar insanı oleyo2.gif

--------------------
Dostunu erkekçe seven kişi,
Pervane gibi özler ateşi,
Sevip de yanmaktan kaçanların
Masal anlatmaktır bütün işi.
-Ömer Hayyam-
+Quote Post
kadihan
mesaj Jun 9 2009, 10:47 PM
İleti #14

Üye
**

Üye No.: 4,739

QUOTE(Shoother @ Jun 8 2009, 07:43 PM) *

Maalesef yurtdışındaki Türk kanallarında yayınlanan reklamları görme eziyetine katlandım. Söylediğinizi çok iyi anlıyorum smile.gif.

Uzun bir süre önce ben de "televizyon izleme" olayını bıraktım. Spesifik şeyleri izlemek için televizyonu halen kullanıyor olsam da (bu aralar hasta'nın gazıyla NBA playoff finallerini izliyorum mesela) kimi zaman bu garipliklere rastlıyorum.

Dediğinizde de çok haklısınız, maalesef "toplum olarak" bir şeyler üretmeye ya da olaylara bu şekilde yaklaşmaya çok yatkın değiliz. Birşeyler bulanlar edenler elbette var (aselsan, kimi doktorlar/mühendisler filan üretmeye endeksli çalışsa da münferit olaylar smile.gif. Umarım bir gün toplum olarak üretmeye dönük çalışmaya başlarız. Şimdilik "madenci, köylü, Allah Allah, wololoo" tadında nereye tıklanırsa o görevi yapan insanlar modundayız.

Ancak beyin göçü devam ettiği sürece pek de kolay olabileceğini sanmıyorum bunun. Yaptığım şeyden dolayı, bu sitedeki birçok arkadaş gibi potansiyel beyin göçlerinden birisiyim. Eğer olur da gidemezsem, bu istemediğimden değil, ya çok zor geldiğinden ya da yapamadığımdan olur. Türkiye'de daha fazla para kazanacak olduğumu bilsem de, maalesef yaşam şartları, toplum baskısı vb. sebepler yurtdışını çok daha yaşanır bir yer haline getiriyor. Maalesef buraların yaşanır yeri kalmadı. Umarım zamanla değişir.

Sevgiler

Keske size gitmeyin diyebilsem .Gitmeyin gelismede bir neferde siz olun diyebilsem ama görünen köy kilavuz istemiyor.Kaldiki gitmesenizde calisma sartlari yurtdisiyla karsilastirildiginda Türkiye olanaksizlar ülkesi.

Birseyleri kesfetmek,birseyleri hayata gecirmek her alanda madiyat gerektiriyor.Malesef bizim ülkemiz bu imkanlari yurtdaslarina saglayamiyor.Ülkemiz saglayamadigi gibi üniversitelerimiz (40 Yildir hala sag sol catismasi)fabrikalarimiz o fabrikanin sahibi konumundaki kisilerde ilme yatirim yapmaya hic yanasmiyorlar.(Devleti sömürmekten firsat bulamiyorlar herhalde)

Disarda belkide bir Türk ün buldugu patentli bir ürüne patent hakkini bayila bayila ödeyerek aliyor ama ne hikmetse bir patentli ürün sahibi olmaya calismiyor

40 Senedir araba üreten bir holding yada kurulus nasil olurda kendi markasini yapmak icin girisimde bulunmaz

Neyse konuyu dagitmayalim . Fakat ben sahsen öncelikle toplumun bilinclenmesinden yanayim yani bizlerin Ne yapip edip milli bir suur sahibi olup bulundugumuz durumdan bir an önce kurtulmak ileri bir seviyeye ulasma icin mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Bu ileti kadihan tarafından Jun 9 2009, 10:50 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Funkster
mesaj Oct 10 2009, 08:14 PM
İleti #15

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

Gerçi başlığa pek uymayacak ama Mehmet Ali Alabora’nın oynadığı İş Bankası (Bankamatik) reklâmını çok beğendim. Temasına sadık, reklâm boyunca onu geliştiren, yarattığı ciddi havanın altında ölçülü bir mizah barındıran, sonuna kadar da bu mizahı sürdürerek amacına ulaşmış bir iş kanımca. Bunda Alabora’nın başarılı oyununun da payı büyük. O ciddiyet bünyesinde karakterin ciddiyetindeki saflığa odaklanmasını bilmiş, böylece bankamatik kullanan insanların onunla rahatlıkla özdeşlik kurmasını sağlamış. Her rastladığımda sonuna kadar izlemekten zevk aldığım bir reklâm. Türkiye’de reklâm bütçesi en fazla olan (benim uydurmam değil, çeşitli kaynakların yalancısıyım) Turkcell’in “merak ne güzel şey” diyerek yaz boyu biz fanîlere hayatın anlamını sorgulattığı (!), şimdilerde de “dıt dıt dırıt dıt” sloganı ile aklımızı yerinden fırlattığı üstün yaratıcılık eseri başyapıtlarını (!!) görünce bu reklâm filminin, toplantılarında beyin fırtınaları yapan bazı kreatif ekiplere ilhâm vermesini umuyorum.

--------------------
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 15th December 2019 - 03:08 AM