IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

> Kitap Önerisi
DayDreamer
mesaj May 9 2008, 08:10 PM
İleti #1

Çaylak

Grup: Üyeler
Üye No.: 678

Kendimi ifade etmemde, dilimi ve anlatımlarımı güçlendirmede yardımcı olabilecek, mümkünse akıcı (sıkıcı olmayan) önerebileceğiniz kitap veya kitaplar nelerdir acaba?

--------------------
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Rendekar doğru mu söylüyor? "Düşünüyorum öyle ise varım" oldukça makul.
Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar.
Düşünen bir adamı düşlüyorum. düşündüğümü bildiğim için ben varım.
Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da var olduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor.
Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor.
Düşündüğünü düşlediğim bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum.
Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor.
O gerçek ben ise bir düş oluyorum.

Puslu Kıtalar Atlası - İhsan Oktay Anar

"Yaşamı verdiği haz ve heyecan için sevdim.
Ölümü ise hikmeti ve adaleti için...
Ya doğmak?
İşte bence asıl esrar buradadır.
Neden doğarız?
Yaşamın ne olduğunu çok iyi görüyoruz.
Böyle bir yaşamın neticesinde ölmemizin de hayrını...
Peki ama neden doğarız?
Durup dururken...
Mükemmel bir alemde huzur içinde yok iken."

Şeytanın Fısıldadıkları - Emre Yılmaz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Yanıtlar
Barış K
mesaj Aug 13 2017, 01:55 PM
İleti #2

Lord, help my poor soul.

Grup: Üyeler
Nereden: Bilecik/Merkez
Üye No.: 6,999

forum resmi

ARKA KAPAK
Klonlama uzmanı Doktor Davis Moore’un on yedi yaşındaki kızı tecavüze uğrayıp acımasızca öldürülür. Olay hakkında soruşturma açılır; ancak bir sonuca varılamaz. Aylar sonra Moore kızının eşyalarını polisten geri alır ve bunların arasında kazayla unutulmuş, içinde katilin DNA’sı bulunan küçük bir şişeye rastlar. İşte o an Moore’un beynine korkunç bir düşünce saplanır: Belki kızını değil ama onu öldüren adamı klonlama olanağına sahiptir. Peki kızının katilinin gözlerinin içine bakmaya ne kadar dayanabilecektir?
Justin Finn, üç yaşına bastığında diğer çocuklardan farksızdır. Canlı, neşeli ve sevimli: Ondan zerre şüphe etmeyen anne ve babasının gözündeyse masum bir bebek. Ne var ki yüzü, bir gün mükemmel bir genetik kopya olarak soğukkanlı bir katilinkine tıpatıp benzeyecektir.

Arka kapak özet niteliğinde olduğu için konudan bahsetmeme gerek yok sanırım. unsure.gif
Havada kalan bazı sorular bıraksa da arkasında sıkılmadan bitirdiğim bir kitap oldu. Son sayfaları beni etkiledi biraz da üzdü.

"Kendimi iyi hissettim. Yenilmez hissettim. Pişmanlık da duymadım. Kız için üzülmedim. Empati duymadım. Sevdiği ve geride bıraktığı insanları düşünmedim. Coyne ile benim aramdaki tek fark, ben diğer insanlar için hiçbir şey hissetmemenin kötü bir şey olduğunu biliyorum ve buna da fark denemez. Deidre Thorson'ın ailesi kızlarını öldüren adamın gözlerine bakamayacaklar fakat siz sizinkini öldüren adamın gözlerine bakabilirsiniz."

--------------------
"Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada yaşıyoruz.
O halde “beni anlamıyorlar” diye üzülmek niye?"
Oscar Wilde

forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Aug 14 2017, 02:02 PM
İleti #3

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

QUOTE(Barış K @ Aug 13 2017, 02:55 PM) *
Arka kapak özet niteliğinde olduğu için konudan bahsetmeme gerek yok sanırım. unsure.gif
Havada kalan bazı sorular bıraksa da arkasında sıkılmadan bitirdiğim bir kitap oldu. Son sayfaları beni etkiledi biraz da üzdü.

Bir insan doğuştan mı katildir, yoksa zaman içinde mi katile dönüşür? Her ne kadar insanın yaşadıklarının onun gelişiminde çok etkili olduğuna inansam da, bir yandan da bilimsel düşünüyorum ve doğal seleksiyonu hatırlıyorum. Doğa güçlüyü ve sinsiyi koruyor. Kötü insanların genleri daha sık aktarılıyor. Kısacası birçok katil bilimsel olarak katil içgüdüleriyle doğuyorlar ama bir kısmı bunu ortaya çıkarırken, bir kısmı kendini eğiterek bu içgüdüleri bastırmayı başarabiliyor.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post

Bu konudaki mesajlar
DayDreamer   Kitap Önerisi   May 9 2008, 08:10 PM
Siyanure   Bilgisayarımdaki e-book'ları karıştırıyordum d...   May 9 2008, 10:03 PM
CuT   @Siyanure Elinizdeki e-book'ta diksiyon egzers...   May 9 2008, 10:50 PM
Siyanure   En çok o tarz egzersizler bulunmakta, ben birazcık...   May 9 2008, 11:02 PM
hasta   Kendinizi ifade etmenin, kendinizi ifade etmeyi ö...   May 10 2008, 04:41 AM
aykirises   Kendinizi ifade etmenin, kendinizi ifade etmeyi ö...   Aug 7 2008, 11:55 PM
DayDreamer   Siyanure sağolsun yolladı e-book' u, ona biraz...   May 12 2008, 04:40 PM
hevesli   Ben Osmanlıca bildiğimden ve de hocalarımın tavsiy...   May 13 2008, 06:55 PM
ignore   Oscar Wilde, Shakespeare, Oğuz Atay (özellikl...   May 20 2008, 06:33 PM
fataltragedy   Ölümcül Kimlikler-Amin Maalouf   May 22 2008, 12:01 PM
Siyanure   Arkadaşlar elinde (elektronik ortamda) Camus'n...   May 30 2008, 04:00 AM
DayDreamer   Başka bulmak mümkün ama genelde İspanyolca(sanırım...   May 30 2008, 05:19 AM
melisa hülya   Sevgili arkadaşım, her ne kadar sen kitap önerisi ...   May 30 2008, 09:29 AM
skyser   Bende Veba olacaktı. Hatta bir ara sınav...   May 30 2008, 10:01 AM
Siyanure   Başka bulmak mümkün ama genelde İspanyolca(sanırı...   May 30 2008, 11:15 AM
farabi   Milan Kundera'nın bütün kitapların...   Jun 9 2008, 11:07 PM
kumkuma   Hem ingilizce kitap okumak hem de gülmek isteyenle...   Jun 21 2008, 09:55 PM
carlitos   kendini anlatmanın yolunu bulmalısınız bence önce....   Jun 23 2008, 06:19 PM
Lancelot   Dilinize hakimiyet ise derdiniz, yabancı yaza...   Jun 25 2008, 01:36 AM
*MoNsiTa*   Psikoloji/Psikanaliz ile ilgilenenlere Flora Rheta...   Feb 2 2009, 08:24 PM
Barış K   [center][img]https://www.cizgiroman.com/wp-content...   Feb 25 2017, 07:11 PM
Barış K  
http://2.bp.blogspot.com/-...   Aug 13 2017, 01:55 PM
hasta   Arka kapak özet niteliğinde olduğu için ...   Aug 14 2017, 02:02 PM

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th September 2017 - 04:06 AM